Kadife Havlu Kumaşı Nedir?

NEDEN KADİFE HAVLU KUMAŞ?

Kadife (Terry), havlu kumaştan türetilen bir kumaştır. Bir tarafı kesilmemiş küçük ilmeklerle kaplıdır. Diğer taraf ilmekleri, yüzeyin pürüzsüz ve yumuşak kadife veya kadife gibi görünmesini sağlamak için makaslanmış / kesilmiştir.

Kadife havlu, her ikisi de aynı kalite, ağırlık, yapı, yoğunluk ve ipliklere sahip olmasına rağmen havlu kumaştan her zaman pahalıdır. Çünkü belirli ağırlık kadife kumaş almak için, öncelikle daha ağır havlu kumaş almak gerekir. Daha sonra bir tarafı kapalı döngüler kesilmesiyle yaklaşık %20~24 kilo kaybına neden olur. Dolayısıyla, aynı ağırlıkta olmalarına rağmen, kadife kumaşın havludan daha fazla maliyeti vardır: kayıp ilmekler ve işlem maliyeti.

Genellikle kadife bornoz veya spa bornozları, baskılı plaj havlusu vb. gibi alanlarda uygulanır.

Evteks olarak, biz; havlu kumaş, havlu kadife üreticisi olarak toptan üretim-satıcı liderliğimiz vardır. Çeşitli ağırlık (kalınlık), ilmekler ve iplik numaralarıyla özel havlu ve kadife üretebiliriz.

Kadife kumaş, güzel baskılı plaj havlusu veya battaniyesi elde etmek için reaktif serigraf baskı ile sonlandırılabilir. Genellikle kadife baskı tavsiyesinde bulunuyoruz. Çünkü baskılı kadife desen efektleri baskılı havludan daha iyidir.

tekstil endüstri 4

Tekstil Sektöründe ‘Endüstri 4.0’ Gelişmeleri

Tekstil endüstrisi, teknolojinin ve akımların gelişimi ve değişimi ile birlikte, kendi endüstri 4.0’ını oluşturmaya çabalıyor. Daha verimli pamuk üretimi, daha iyi iplik üretim tesisi, daha hızlı dokuma tezgâhları, daha az su kullanan ve enerji tasarrufu sağlayan boya tesisleri ve daha hızlı konfeksiyon üretimi. Bütün bu hedefler ışığında, artan çevre bilinci ile birlikte tekstil sektörü teknolojiye adapte olmaya çalışıyor. Tekstil tüketiminde yenilikçi yaklaşımlar, teknoloji ürünlerine kıyasla çok geç kabul görüyor. Yaşamı kolaylaştıran, sağlıklı, konforu artıran çevreci ürünlerin pazar içindeki yüzdesi halen çok düşük. Bu sebeple tekstil sektöründe nihai üründen ziyade, proseslerde daha fazla teknolojik yenilikleri görebiliyoruz.

Abartılı, fonksiyonel olmayan ürünlerin popüler olma şansı yok. Fazla inovatif görünen ürünler, tüketicinin ilgisini çekmeyecektir. Tekstil ve hazır giyim, moda akımlara göre hareket eder. Moda bazen çok fütüristlik görünür, bazen de yüzyıllar öncesine geri döner. Hazır giyim ve ev tekstilinde her zaman fonksiyonellik ve tasarım ön plana çıkacaktır. Ancak teknik tekstiller gibi, daha çok endüstriyel kullanım alanlarında kendine yer bulan tekstiller, kendilerine kalıcı yer bulma şansları yüksektir.

Tekstil baskı için endüstri transfer kağıdı yazıcısı

YAPAY ZEKANIN TEKSTİL SEKTÖRÜNDE KULLANIMI

Sürdürülebilir döngüsel ekonomi içinde, daha az kaynak kullanımıyla, daha çevreci ve daha ekonomik çözümler getirmek mümkün. Özellikle hazır giyim de kullanılan aksesuarların 3D yazıcılar ile hazırlanması, büyük marka ve mağaza zincirlerinin artık koleksiyon seçimlerine 3D illüstrasyonlar ile karar vermeleri ile yapay zekâ teknolojisini, ürün geliştirme ve üretim aşamasında daha fazla görmekteyiz. Artık tasarım firmaları, ürünlerini müşterilerine gerçeğe yakın holografik veya VR destekli sunumlarının ardından karar vermeleri durumunda gerçek numune üretimine geçmekteler. Hatta birçok ünlü marka mağaza zincirinin online satış mağazalarında gerçek fiziksel çekimlerinin yanı sıra, 3D yazılımlarla oluşturmuş oldukları görselleri kullandıklarını görmekteyiz.

Gelecekte tekstillerin kullanımı, tıpkı tarihte olduğu gibi ve halen bazı az gelişmiş ülkelerde görüldüğü gibi, farklı formlarda daha uzun süreli olacaktır. Yani bir çarşaf, geri dönüşüm sonucu bir gün t-shirt, daha sonra bir çorap ve nihayetinde ayakkabı tabanı olarak kullanımına devam edebilirsiniz. Pamuk tarlasından itibaren, tüketici tarafından kullanılan nihai ürünün tamamı geri dönüşüm ile döngüsel ekonominin içinde farklı formlarda tekrar karşımıza çıkacaktır. Günümüzde bunu yaşıyoruz, ancak bu yakın gelecekte, global olarak planlı ve programlı bir hal alacak ve öyle umuyoruz ki, bir gün ülke politikaları haline gelecektir.

ENDÜSTRİDE DUYARLIK VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ

İklim değişimi ve okyanus kirliliği duyarlı toplulukların öncelikli konusu haline gelmiştir. Bu konuda öncelikle üretiminde çok fazla doğal kaynak kullanan ve çevre üzerinde olumsuz etkisi görünen üretim yöntemlerini ve ürünleri değişime zorlayacaktır. Tekstil üretimi bu anlamda birçok endüstri üretim ve atığından daha az kirlilik yaratmaktadır. Son yıllarda endüstride gelişen duyarlılık ile, sürdürülebilir çevre politikalarına uygun üretim hızla artmaktadır. Tekstil üretimindeki en önemli sorun, sentetik malzemelerin toplanması ve geri dönüşümündeki zorlukları, pamuk üretimindeki su ihtiyacı, üretimde sürecindeki enerji ihtiyacı ve bu üretim sürecinin oluşturduğu kirli atıklardır. Her aşama ayrı ayrı çalışılıp, prosesler iyileştirilip geliştirilmelidir. Tüketici bilincinin artması ve sürdürülebilir bir tekstil üretiminin sağlanması için çok önemlidir. Neticede sürdürülebilir ekonominin de bir maliyeti var ve bu maliyetin karşılanması için herkes katkıda bulunmalıdır.

TEKSTİL VE MODADA DAVRANIŞLAR

Tekstil ve moda, hem yerel hem de evrensel akımlara göre şekillenmektedir. Global iletişim sayesinde artık dünyanın bir ucunda gelişen bir akım etkisini neredeyse hemen dünyanın başka bir ucunda gösterebiliyor. Davranışlar, etkisini hızlı şekilde tasarımda gösterebiliyor. Bir sosyal medya fenomeninin bir paylaşımı ile dünya da bir anda tepki verebiliyor. Bu inanılmaz hızlı ağın bütünü ile birlikte, moda ve trendler şekilleniyor ve çok kısa süre içinde giyilebilir hale gelebiliyor. Kararların ve üretimin hızlanması, bizim bu mega ağ sayesinde oluşan tasarımları çok kısa süre içinde online satışta ve mağaza vitrinlerinde görmemizi sağlıyor.

işçi kumaşları tekstil fabrikasında kontrol ediyor

tekstil fabrikasında kumaş kontrolü

 

Tekstil mühendisliği teknolojisi, 19. yy. da gerçekleşen endüstri devriminden itibaren sürekli gelişmektedir. Teknoloji üreticisi firmalar, 4 yılda bir gerçekleşen ITMA fuarında önemli teknolojik yenilikleri hazırlayıp sunmaktadırlar. Tekstil teknolojisinde, temel olarak rekabetinde tetiklediği gelişim daha çok hız ve verimlilik üzerinedir. Bunu son yıllarda en somut örneğini, konvansiyonel rotasyon ve pano baskı yönteminden, büyük hızla dijital baskıya geçiş aşamasında görüyoruz. Dijital baskı sayesinde şablonsuz çok daha hızlı ve neredeyse sınırsız renk imkanları ile çok daha az miktarda üretim yapılma imkanı doğmuştur. Bu teknolojik gelişme, hızlı değişime ihtiyaç duyan hazır giyim sektörüne, ciddi bir ivme sağlamıştır. Dijital baskı teknolojisinin henüz alması gereken uzun yollar var. Bunun gibi, boya, konfeksiyon gibi birçok alanda sunulan yeni teknolojiler pahalı olmalarından dolayı, daha önlerinde önemli yollar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu yeni teknolojilerin endüstride kullanılmaya başlaması ile birlikte, teknolojinin optimize edilmesi de hızlanmaktadır. Heyecan verici bu gelişmeler sayesinde çeşitlilik artmakta ve çevreye daha az tahribat oluşmaktadır.

Yazar: İsa DAL, Evteks CEO’su

İnovalig ‘Kobi Özel Ödülü’ Evteks’in

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından IMP3rove Academy iş birliğiyle düzenlenen İnovasyon ve İnovaLİG 2017’de, ‘KOBİ Özel Ödülü’ Evteks Limited Şirketi’nin oldu. Ödülü firma kurucusu ve CEO’su aynı zamanda Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından IMP3rove Academy işbirliğiyle düzenlenen İnovasyon ve İnovaLİG 2017’de dereceye giren şirketlere ödülleri Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende takdim edildi. Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal’ın firması; Evteks Limited Şirketi, ‘KOBİ Özel Ödülü’ne layık görüldü. Şirketleri inovasyon yetkinliklerine göre değerlendiren ve inovasyon kültürünün geliştirilmesini hedefleyen İnovaLİG’de, Avrupa’da 17 ülkede uygulanan ve IMP3rove Academy’nin yürüttüğü IMP3rove metodolojisiyle değerlendirme yapılıyor. İnovaLİG’e katılan firmalar hem Türkiye hem de Avrupa standartlarında inovasyon karnelerini elde ediyor.

KOBİ ÖZEL ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜK

İnovaLİG’e ilk başvurularını 2015 yılında yaptıklarını söyleyen Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Evteks Limited Şirketi sahibi İsa Dal; “İnovaLİG İnpruf kapsamında Almanya merkezli TİM tarafından yürütülen Avrupa’nın en inovatif şirketlerinin değerlendirildiği bir platformdur. Bu anlamda çok önemli, çok ciddi ve çok kurumsal anlamda en üst seviye diyebiliriz. 2015 yılında yaptığımız ilk başvuruda 488 firma arasında ‘İnovasyon strateji ve Kültürleri ‘arasında 16’ncı olmuştuk. 2016’da kendimizi daha da iyileştirdik, 890 firma içerisinden 24’üncü olduk. 2017’de yapmış olduğumuz başvuruda binin üzerinde başvuru olduğu söyleniyor. İnovasyon stratejileri ve kültürleri gibi 2 kategoride ilk 10’a kaldık. Kasım ayı içerisinde TİM’nden gelen delegasyonun yapmış olduğu denetim ve mülakat sonucunda ilk 5’e kaldığımız söylendi. 21 Kasım’da da TİM binasında ‘Büyük Jüri’ karşısına çıktık. Geçmişte yaptığımız 11 AR-GE projesi ve şu anda yürüyen 15 AR-GE projesi ve aynı zamanda firmamız içerisindeki stratejik inovasyon kültürü ve altyapı ile ilgili yapmış olduğumuz sunum, ‘Büyük Jüri’ tarafından çok beğenildi. Büyük Jüri’de TİM Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve başkan vekilleri, Sayın Müsteşarımız, müsteşar yardımcımız, sektörden önemli yatırımcılar, Türkiye çapındaki isimlerin de bulunduğu bir jüri tarafından değerlendirilerek; ilk 3’te kaldığımız bildirildi. 9 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesi ve teşrifiyle yapılan ödül töreninde ‘KOBİ Özel Ödülü’ne layık görüldük” dedi.

ANADOLU KOBİ’Sİ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ANLAM TAŞIYOR

KOBİ Özel Ödülü hakkında da bilgiler aktaran Dal, “Aynı sahneyi paylaşmış olduğumuz Türkiye’nin ve İstanbul Sanayi Odası’nın ilk 50 içerisinde yer alan firmaları arasında Denizli’den bir KOBİ’nin hiçbir devlet desteği almadan bu projeleri gerçekleştirmesi ve aynı zamanda o platforma çıkabilmesi, hem Denizli için çok büyük bir başarıdır hem de Anadolu KOBİ’si için çok büyük bir anlam taşıyor. Anadolu KOBİ’si içinde çok inovatif, yenilikçi, birçok fikri ortaya koyabilen çok değerli KOBİ’lerimiz var. Ancak onların da bu seviyeler gelebilmeleri de mümkündür.

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ PROJELER; DÜNYADA İLK PROJELER

“Bizler bu sonuca inandık” diyen Dal, şunları söyledi: “Ekip olarak çok çalıştık. Gecemizi gündüzümüze verdik. Şu anda yapmış olduğumuz projeler; dünyada ilk projeler. ‘Tekstil bitti. Tekstilde yenilikçilik, tasarım, inovasyon yapılmaz’ denildiği zaman biz bunun aksini söyledik ve bu ödül bunun sonucudur. Önümüzdeki günlerde çıkacak olan bazı patentlerimizle dünyada da ses getireceğiz. Büyük Jürimiz de bunu çok iyi anladı. Sağolsunlar bize KOBİ Özel Ödülü’ne layık gördüler.

BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR GURUR

Denizlili İşadamı İsa Dal, ödülü; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den aldı. Ödülü Bakan Zeybekci’den almanın ayrı bir gurur vesilesi olduğunu belirten Dal, “Sayın Bakanımızın orada olması, Sayın Bakanımızın elinden ödül almamız ve karşıda oturan Cumhurbaşkanımızın bize selam vermesi ve ‘Biz bu ödülü Denizli’ye götürüyoruz’ demesi bizim için çok büyük bir gurur.

ÇIKARDIĞIMIZ PATENTLER TİCARİLEŞTİRİLEBİLİR PATENTLERDİR

Evteks Şirketi’nin projeleri hakkında da ipuçları veren Dal, “Normal standart, ihtiyaca göre ürün belirlenmesinde epey bir yol kat ettik. Burada atomu parçalamıyoruz, uzay mekiği yapmıyoruz. Biz günlük ihtiyaca hitap eden ve aynı zamanda üzerine katma değer katılmış, teknik özellikler verilmiş fakat güncel olarak da satın alınıp kullanılabilen ürünler üzerine odaklandık. Dolayısıyla yapmış olduğumuz ürünler, çıkardığımız patentler ticarileştirilebilir patentlerdir. Sansasyonel değil ama çok ses getirecek. Fakat gerçekte de dünyada kullanılabilecek ürünlerdir. Bundan sonra sporcuların, astronotların ve pilotların kıyafetlerinde çok büyük özellik arıyoruz. Artık ince giyinmek istiyoruz ama üşümek istemiyoruz. Gösterişli ve kalın giyinmek istiyoruz ama terlemek istemiyoruz. Günlük şehir koşuşturmasında terlediğimiz zaman üzerimizde koku oluşsun istemiyoruz. Bebeklerimiz için çok hassasız. Bebeklerimizin kullanmış olduğu kıyafetlerin sağlıklı, ekolojik, onun tenine zarar vermeyen PH değeri yüksek ürünlerin üzerinde konsantre oluyoruz. Gerçekçi olmaya çalışıyoruz. Bu şekilde ülkemizin daha çok ihracatının yapılacağı, katma değeri yüksek gelişimini ve geleceğini sağladığımızı düşünmüyorum. Aynı zamanda Türkiye’nin dünyada da yavaş yavaş bir teknoloji merkezi, teknoloji üretebilen bir merkez olduğunu ispatlamaya çalışıyoruz. Burada en önemli şey; hayal etmektir. Biz; Ekonomi Bakanlığı’nın tasarım destekli bir firmayız. Zaten tasarımlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Devlet anlamında en önemli desteğimiz zaten budur. AR-GE projeleri konusunda da destek görebilirsek; çok daha ileri taşıyacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN 40 MİLYAR DOLARLIK TEKSTİL ÜRETİMİ VAR

“Tekstil bitmedi, tekstil bitmeyecek” diyen Dal, şunları aktardı: “Türkiye’nin 40 milyar Dolarlık tekstil üretimi var. Bunu 80’e, 120’ye çıkarması kendi elinde. Ancak lütfen biraz hayal kuralım ama ayağımız yere bassın. Meraklı olalım, araştıralım ve gençlere fırsat verelim.”

BİZİM EN ÖNEMLİ EKSİĞİMİZ; AKADEMİK DESTEKTİR

Son dönemlerde Denizli tekstilinde çok önemli kımıldamaların olduğunun altını çizen Dal, “Öncelerde AR-GE merkezleri yoktu. Bazı tekstil firmalarımız AR-GE merkezi kurdular. Şu anda 2 AR-GE merkezimiz var. 10’un üzerinde tasarım merkezimiz var. Bunlar önemli bir gelişmedir. Bunların hepsi son 1 yıl içerisinde oldu. Aslında çok hızlı ilerliyor ve gelişiyoruz. Bizim en önemli eksiğimiz; akademik destektir. Üniversitenin tasarım anlamında çok ciddi atılımlar gerçekleştirmesi, sanayi ile daha fazla bir araya gelmesi gerekiyor. Bizim onlara ihtiyacımız var. Onların da bize ihtiyacı var. Denizli’de bir an önce tasarım fakültesi kurulması ve tasarımcının yetişmesi gerekiyor. Denizli’nin sadece tekstil olarak değil, mermer sanayi gibi diğer sektörlerde de tasarımcı ya ihtiyacı var. Denizli’nin Güzel Sanatlar Fakültesi’ni ya da Tasarım Fakültesi’ne ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bu yazı Denizli Gazetesi’den alınmıştır.

Sporcu Havluları

Tenis sporu, çok terleten bir spordur. Tenis oyunu esnasında ve tenis oyunu sonrasında havlu ihtiyacını mutlaka hissedersiniz. Burada havlumuzun taşınması kolay, yumuşak ve teri hızlı şekilde emen ve çabuk kurumasını isteriz. Tenimize temas ettiği için de havlunun mutlaka tenimize temas eden tarafının %100 pamuklu, çevresel şartlara göre üretilmiş, hatta organik olmasını isteriz. Evteks havluları spor kullanımına uygundur.

Tenis, Golf, Basketbol, Futbol, Fitness salonlarında kullanıma uygundur. Kokuyu önleyen anti bakteriyel özelliğe sahip havlularımız size ayrı bir güven sunacaktır. Terinizi hızla emen havlularımızda bakteri barınmasını engelleyen doğal formüllerimiz bulunmaktadır. Spor havlularınızı ayrıca cepli ve fermuarlı yapabiliyoruz. %100 organik ve doğal pamuklu havlularımızın yanı sıra, %55 Pamuklu bukle ve %45 kadife Polyester kalitemiz, size ayrı bir konfor sunmaktadır. Pamuk tarafı yüksek su emiciliğine sahiptir. Polyester tarafı da yumuşak ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir.

Tenis, Golf, Yüzme, Futbol, Basketbol, Fitness, Cross Fit gibi açık havadan, salon sporlarına kadar birçok alanda havlularımızı, bornozlarımızı ve pançolarımızı kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte ve kalitede üretebileceğimiz havlu, bornoz ve pançolar da istediğiniz logoyu, ya da sevdiğiniz takımın logolarını nakışlı ya da baskılı olarak uygulayabiliyoruz.

Spor havlusuna karar vermeden önce mutlaka Evteks in 25 yıllık deneyimine başvurun.

Ekstra Su Emici Havlular

Havlumuzun yumuşak olması en önemli beklentilerimizden biridir. Ancak su emiciliği olmayan havlu son derece can sıkıcıdır. Kalitesi düşük iplikten yapılan havluları yumuşatmak için silikon kullanılır. Silikon ise havluların su emiciliğini engeller. Bu sebeple havlunuzu yıkarken silikon içeren yumuşatıcı kullanmamanızı öneririz. Bunun sebebi, silikonun ipliğin elyafının üzerini kaplaması ve su emilimini sağlayan kapiler sistemin tıkanmasından kaynaklanmaktadır.

Evteks olarak biz hem yumuşak, aynı zamanda da su emiciliği yüksek havlular üretmekteyiz. Bunun öncelikle üretimde kullandığımız uzun elyaflı kaliteli pamuk ipliği ve organik sertifikasyona sahip boyahane işlemlerinden kaynaklanmaktadır. Kullandığımız pamuk elyaflarının uzun olması ve iplik bükümünün optimal seviyede üretilmiş olmasından dolayı hem çok yumuşak hem de su emiciliği hızlı ve su emme kapasitesi yüksek özellikli havlu ortaya çıkarmış oluyoruz. Kaliteli pamuktan üretilmiş gevşek bükümlü havlular, evsel kullanım için en yumuşak ve emici özellikleri sunar. Havlunun su emme kapasitesine teknik dilde hidrofilite adı verilir.

Havlunuzun yumuşak kalması, yukarıda bahsettiğim gibi, sadece kullanacağınız deterjan ile ilgili değil, aynı zamanda havluyu nasıl kurutulduğuna da bağlıdır. Yüksek devirde sıkma ve özellikle kurutucuya atılan havlular ekstra yumuşaklıkta çıkar. Bunun sebebi, pamuğun çırpılması ile açıklayabiliriz. Ne kadar çırpılırsa, o kadar yumuşar.

Yumuşak kaliteli Türk havlusu hakkında daha fazla bilgi için Evteks’i arayınız.

Türk pamuğundan erkek bornozu

Evinizde ya da bir otel odasında, size rahatlıkla birlikte keyif sunacak en önemli giysi, bornozdur. Günün yorgunluğu ardından, rahatlatıcı bir banyo sonrası, Türk pamuğundan üretilmiş erkek bornozu, kendinize verebileceğiniz en güzel ödüllerden biridir. Erkek bornozlarında tercih edilen yumuşaklık ve su emiciliğinin yanı sıra, bornozun tasarımı çok önemlidir. Bedeninize uygun göğüs çapında ve kahvenizi yudumlarken rahatça oturabileceğiniz ölçülerde bornozu, Evteks te bulabilirsiniz. Modeli, renkleri ve desenleri ile bornozunuzla şıklığınızdan ödün vermeden, evinizde, otel odanızda, spa da rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Kaliteli Türk pamuğundan üretilmiş ipliğin sağladığı konforla, bornozunuzu hiç üzerinizden çıkartmak istemeyeceksiniz. Şık erkeklerin tercihleri değişken olabilir. Bazıları çizgili, bazıları şık desenlerin yer aldığı pervaz desenlerini tercih edebilirler. Evteks tasarım ekibi, sizin tercihiniz doğrultusunda desenleri oluşturabilir ve size özel üretim yapabilir. Evteks’te mutlaka size hitap edecek kaliteli ve uygun fiyatlı bir bornoz bulabilirsiniz. Evteks, kaliteli bornozu uygun fiyata alabileceğiniz bir üreticidir.

BORNOZLARIMIZ

Mauris torquent mi eget et amet phasellus eget ad ullamcorper mi a fermentum vel a a nunc consectetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condimentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elementum. Ullamcorper ante fermentum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a ullamcorper tempor.Consectetur scelerisque ullamcorper arcu est suspendisse eu rhoncus nibh.

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper. Parturient consectetur ultricies ornare ut tristique aptent sit hac dis iaculis.

Suspendisse Ullamcorper – Parturient Consectetur

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper. Parturient consectetur ultricies ornare ut tristique aptent sit hac dis iaculis.

Suspendisse Ullamcorper – Parturient Consectetur

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper. Parturient consectetur ultricies ornare ut tristique aptent sit hac dis iaculis.

Suspendisse Ullamcorper – Parturient Consectetur

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper. Parturient consectetur ultricies ornare ut tristique aptent sit hac dis iaculis.

Suspendisse Ullamcorper – Parturient Consectetur

LIGHTING

Mauris torquent mi eget et amet phasellus eget ad ullamcorper mi a fermentum vel a a nunc consectetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condimentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elementum. Ullamcorper ante fermentum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a ullamcorper tempor.Consectetur scelerisque ullamcorper arcu est suspendisse eu rhoncus nibh.

Imperdiet augue

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper torquent a dis.

Ullamcorper posuere

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper torquent a dis.

Parturient fusce

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper. Parturient consectetur ultricies ornare ut tristique aptent sit hac dis iaculis.

Adipiscing aptent

Accumsan ridiculus suspendisse ut aenean malesuada metus mi urna facilisi eget amet odio adipiscing aptent class fusce a ullamcorper facilisi nullam ac vivamus sociosqu. Nec felis non parturient fusce ornare dis curae etiam facilisis convallis ligula leo litora dui suscipit suspendisse ullamcorper posuere dui faucibus ligula ullamcorper sit. Imperdiet augue cras aliquet ipsum a a parturient molestie senectus dis morbi massa nibh phasellus vestibulum nam diam vestibulum sodales torquent parturient ut a torquent tempor ullamcorper. Parturient consectetur ultricies ornare ut tristique aptent sit hac dis iaculis.

Mauris torquent mi eget et amet phasellus eget ad ullamcorper mi a fermentum vel a a nunc consectetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condimentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elementum. Ullamcorper ante fermentum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a ullamcorper tempor. Consectetur scelerisque ullamcorper arcu est suspendisse eu rhoncus nibh.

FURNITURE

Mauris torquent mi eget et amet phasellus eget ad ullamcorper mi a fermentum vel a a nunc consectetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condimentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elementum. Ullamcorper ante fermentum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a ullamcorper tempor. Consectetur scelerisque ullamcorper arcu est suspendisse eu rhoncus nibh.

Mauris torquent mi eget et amet phas ellus eget ad ullam corper mi a ferm entum vel a a nunc conse ctetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condi mentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elem entum. Ullamcorper ante ferm entum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a et ullam corper tempor. Conse ctetur ellus scelerisque ullamcorper montes gravida.

Mauris torquent mi eget et amet phasellus eget ad ullamcorper mi a fermentum vel a a nunc consectetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condimentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elementum. Ullamcorper ante fermentum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a ullamcorper tempor. Consectetur scelerisque ullamcorper arcu est suspendisse eu rhoncus nibh.

Mauris torquent mi eget et amet phas ellus eget ad ullam corper mi a ferm entum vel a a nunc conse ctetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condi mentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elem entum. Ullamcorper ante ferm entum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a et ullam corper tempor. Conse ctetur ellus scelerisque ullamcorper montes gravida.

Mauris torquent mi eget et amet phasellus eget ad ullamcorper mi a fermentum vel a a nunc consectetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condimentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elementum. Ullamcorper ante fermentum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a ullamcorper tempor. Consectetur scelerisque ullamcorper arcu est suspendisse eu rhoncus nibh.

Mauris torquent mi eget et amet phas ellus eget ad ullam corper mi a ferm entum vel a a nunc conse ctetur enim rutrum. Aliquam vestibulum nulla condi mentum platea accumsan sed mi montes adipiscing eu bibendum ante adipiscing gravida per consequat gravida tristique litora nisi condimentum lobortis elem entum. Ullamcorper ante ferm entum massa a dolor gravida parturient id a adipiscing neque rhoncus quisque a et ullam corper tempor. Conse ctetur ellus scelerisque ullamcorper montes gravida.

Evcil hayvanınız en iyisini hak ediyor

Yumuşak dokunuşlu Türk battaniyelerindeki ekstra rahatlık, evcil hayvanınıza kanepeye takılmak için bir neden daha verecektir.

Evcil hayvanınız en iyisini hak ediyor 58

Evcil hayvanınızın rahatlık için yüksek standardı varsa, Türk ipliklerinden yapılmış bu süper yumuşak battaniyeyi tavsiye ederiz. Birden fazla renkte mevcuttur ve bir stil için kontrast dikiş veya nakış içerir.

Evcil hayvanınız en iyisini hak ediyor 59

Ürettiğimiz battaniyeler eşit derecede klasik ve rahatlık sunar. İsterseniz süsleme veya nakış detaylandırması yapabiliriz.