Evteks, 7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi ödül sahibi oldu

Evteks, 7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi ödül sahibi oldu

7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi ödülleri sahiplerini buldu. Ödül almaya hak kazanan firmalardan biride Evteks Tekstil oldu.

TechXtile Start-Up Challenge bünyesinde gerçekleştirilen ve tekstil alanında inovasyona yatırım yapan firmaların teşvikini artırmak üzere her yıl düzenlenen 7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi Ödülleri büyük bir ödül töreni ile sahiplerini buldu. 7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi ödülü almaya hak kazanan firmalardan biride Denizli’den Evteks Tekstil oldu.

Evteks Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, bu önemli başarıyı Denizli Metropol’e özel değerlendirdi.  Dal “Firmamız Evteks, 1998 yılından beri Denizli de faaliyet gösteriyor. Ev tekstili, ev giyimi, otel tekstilleri ve medikal teknik tekstiller ile 5 kıta üzerinde, 55 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Firma vizyonumuz, insana ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir yaşam felsefesi etrafında oluşturulmuştur.

Misyonumuz ise öncelikli olarak iklim değişikliğini oluşturan unsurları üretim ve yaşam sürecimizden mümkün olduğunca çıkartarak, öncü ve örnek olmaktır. Mesleki Eğitim-Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemine inanan firmamız, bize her zaman destek olan hocamız Prof. Dr. Necip Atar ve eşim Doçent Dr. Şöhret Aktepe Dal ve ekibimiz ile firmamızda ARGE ve ÜRGE yi süreklilik arz eden bir ilke haline getirdik. Pandemi ile birlikte, AR-GE ekibimiz ile geliştirmiş olduğumuz teknolojiler sayesinde antiviral – antibakteriyel ürünlerimiz ve medikal teknik tekstiller ile 2020 yılında üretim ve ihracatımızı artırdık.

Aynı zamanda doktora tezim olan “Evolution of Cotton” marka ve teknolojisi altında, sıfır atık ve sürdürülebilir kaynaklar ile üretim ve ihracat yapmaktayız. Günümüzün yeni Çevrimiçi Pazar mecralarında satışımızı 10 kat artırmış bulunmaktayız. En büyük hayalimiz, Ülkemizin fason üreticilikten, kendi teknolojisini, kendi tasarımları ile markasını dünyaya satan bir konuma gelmesidir” diye konuştu.