Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS)

Dünyada çoğu insan kullandıkları ürünleri, artık dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlayabilecek markalardan almak istemektedir. Sürdürülebilir tüketimin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Bunun yanında çalışanlar, sosyal sorumluluğa önem veren iş yerlerinde çalışmayı tercih etmektedir. Bu yüzden şirketlerin hem dünyanın ve insanlığın geleceği hem de daha başarılı olabilmeleri adına bu tür konulara önem vermeleri gerektiği için KSS stratejilerini takip etmeleri büyük yarar sağlayacaktır. KSS’ın dört alanı vardır. Bunlar hayırsever sorumluluk, çevresel sorumluluk, etik sorumluluk ve ekonomik sorumluluktur.

Bizler Evteks olarak KSS’ı benimsemekteyiz. Bu bağlamda çevremizi korumak adına geri dönüşümlü ürünler kullanarak ve atıkları geri dönüştürerek atık yönetimi yapmak ve en aza indirmek, enerjiyi verimli kullanmak gibi çevremize zarar verebilecek durumları ortadan kaldırmak amacımızdır. Aynı zamanda bu konularda çalışanları eğitmek bizim için büyük önem taşır. Özellikle spor alanında sponsor olarak insan sağlığı açısından sporun önemini vurgulamak adına faaliyetlerimizi sürdürmekle beraber insan sağlığına katkı sağlayacak ürünler geliştirmekteyiz. Ürettiğimiz çoğu ürünlerin üretiminde gerekli malzemeleri alırken yerel işletmeleri tercih ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaya önem vermekle birlikte müşterilerimize adil fiyatlandırma yapma konusunda dikkat etmekteyiz. Ayrıca çalışanlarımız arasında fırsat eşitliği, iş yerinde güvenlik, iş haklarına saygı vb. konulara dikkat ederek çalışanların huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlamaktayız. Bu konulara dikkat ederek hem çalışanları, hem müşterileri memnun etmek aynı zamanda dünyamızı güzelleştirmek en temel isteğimizdir.

Şeffaflık

Şeffaflık, şirketlerin gizlilik içermeyen bilgilerini, vaktinde, yorum yapılabilir, kolay ulaşılabilir ve en önemlisi doğru bir şekilde kamuoyuna sunulmasıdır. İnsanların güvenini kazanabilmek adına çok önemli bir unsurdur. Bizler de EVTEKS olarak bilgilerin doğru ve açık bir şekilde paylaşımını sağlamaktan gurur duyarız. Bizim için müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenini kazanmak, iyi ilişkiler içinde olmak adına son derece önemlidir.

Geri Dönüşüm

Günümüzde en çok kirliliğe sebep olan alanlardan biri tekstildir. Bu yüzden kullanılan ürünlerin yeniden kazanımı gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Tekstil atıklarının işlemden geçirilerek hammadde elde edilmesiyle yeniden kullanılabilir ürünler haline getirilmektedir. Bu geri dönüşüm, karbon ayak izinin azaltılmasında etkili rol oynayan uygulamalardan bir tanesidir. Bu sayede doğal kaynaklar ve çevre korunurken enerji tasarrufu da sağlanır. Evteks’te de geri dönüşümün önemi büyüktür. Yaptığımız üretimlerde karbon ayak izini azaltmaya katkı sağlamak için üretimlerimizde geri dönüşümü kullanmak en önemli amaçlarımızdan biridir.

Yeşil Enerji

Yeşil enerji (Yenilenebilir enerji), doğal kaynaklardan yararlanılarak oluşturulan enerjidir. Bu enerjilerin en önemli özelliği kendini hızlı bir şekilde yenileyebilmesidir. Rüzgar, Güneş, Hidroelektrik ve Jeotermal kaynaklardan elde edilir. Bizler Evteks olarak doğamızı korumak ve çevremize zarar vermemek adına fabrikamızda yeşil enerji sertifikalı (YEK-G) olarak bu kaynakları kullanmaktayız.

Yağmur Suyu Hasadı

Yağmur suyunun boşa akıp gitmesi yerine biriktirilerek kullanılması, biriktirilen suyun evsel kullanımda değerlendirilmesidir. Fabrikamızda yağmur suyunu bu sayede temizlik ve tuvalette kullanmaktayız. Böylece sınırlı su kaynaklarımızdan tasarruf ederek israfı önlemek nihai amacımız olmuştur. Bu konuda çalışanlarımızı ve müşterilerimizi bilgilendirerek onlara örnek olmak bizim için önemlidir.

energy

Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluk projelerimizle insana katkı sağlama, çevreyi güzelleştirmek adına faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bu faaliyetleri sadece kendimiz değil çalışanlar ve diğer toplulukların da yapması adına teşvikte bulunuyoruz. Sosyal sorumluluk bilincini çevremize de yayıyoruz.

BM tarafından 2030 yılına kadar ulaşılması amaçlanan ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak, eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele etmek gibi prensipler içermektedir. Bu hedeflerde Evteks olarak yapmamız gerekenleri sosyal sorumluluk olarak benimseyip katkıda bulunmayı görev edindik. Sosyal sorumluluk projelerimizle bu hedeflere hizmet etmekten mutluluk duyarız.

bm

Denetim ve Sertifikalar

certificates new