Tekstil Kumaş Çeşitleri – Farklı kumaş türleri ve desenleri

Tekstil Kumaş Çeşitleri – Farklı kumaş türleri ve desenleri

Genel olarak, kumaşların oluşumu için belirli sayıda iplik kullanılır. Ayrıca, dokuma, örgü ve keçe gibi kumaşların üretilmesi için bir takım teknikler kullanılmaktadır. Kumaş tipi liflere, kumaş oluşturma tekniklerine, bunları üretmek için kullanılan makinelere ve apre tekniklerine göre değişir. Kumaşlar da son kullanıma göre farklı şekillerde yapılabilir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]Genel olarak kumaşlar, imalatında kullanılan elyafın adını alırlar. %100 Kaşmir elyaflardan yapılan kumaşların Kaşmir Kumaş olarak adlandırılması gibi.

Bununla birlikte, belirli kumaşlar %100 belirli bir elyaf kullanmasına veya farklı elyafların bir karışımını kullanmasına rağmen başka türlü adlandırılabilir ve dokuma desenlerine, dokuya ve Organza kumaşları gibi işlemlere vb. ancak alternatif elyaflarla kullanmaya başlasalar bile Organza Kumaş olarak anılmaya devam ettiler.

Her kumaş, dokuları, tasarımları, dokuma desenleri, estetik değerleri, lif kaynağı, kumaşların nereden kaynaklandığı vb. gibi diğerlerinin arasında tanımlanabilmesi için benzersiz bir isim taşır.

1886’da İngiltere’de patentli bir kumaşın ticari adı, ilk kez 1888’de üretildi. Kumaş, yapısı arasında havayı hapseder, vücudu yazın serin ve kışın sıcak tutar. İki iplik veya uç bir iplik görevi görür; aralarında bir atkı ipliği geçtiğinde, doup atkıyı yakalayıp sıkıca yerinde tutarak bükülür. Çapraz dokuma diğer örgü yapıları ile birleştirilerek çok süslü ve güzel kıyafetler üretilebilir.

Aida kumaş, genellikle çapraz dikiş nakış için kullanılan doğal örgü desenli pamuklu bir kumaştır. Açık, düz örgülü Aida kumaşların doğal sertliği, kumaşa nakışçıların seçimini sağlar.

Çuha kumaş, genellikle snooker masaları, bilardo masaları ve blackjack masaları gibi oyun masalarında kullanılan yün ve pamuk karışımlarından yapılmış pürüzsüz, yoğun, dayanıklı bir tekstil kumaştır. Daha az sürtünme ile birlikte dayanıklılık ve pürüzsüz son işlem Baize kumaşı oyun bilardo masalarının yüzeyi için mükemmel bir aday yapar.

Batiste Kumaş, pamuk, yün, keten, polyester veya karışımdan yapılmış hafif opak kumaşların en yumuşaklarından biridir. Kumaş genellikle yumuşak bir yüz ve hafif bir gevreklik ile yapılır, çoğunlukla gecelikler ve gelinlikler için alt çizgi kullanılır.

Kuş gözü, triko dikişlerinin yanı sıra örgü dikişlerinin birleşimiyle çift örgü kumaştır. Sıkıştırma dikişi, kumaş yüzeyinde bir kuşun gözüne benzeyen ilginç kuşgözü veya delik etkisi yaratır. Fab Kumaş genellikle karıştırma etkisi yaratan çok renkli ipliklerden yapılır. Kumaş, delikli tasarımlarla yapılabilir. Popüler bir giyim kumaşı, özellikle kadın giyimidir.

Kelime, orijinal olarak ipeğe ama daha sonra ağaç-ipeğine veya pamuğa uygulanan eski Fransızca kelime Bombazine’den türetilmiştir. Bombazine, ipek bir çözgü ile örülmüş ve bükülmüş veya kordonlu ve elbise malzemeleri için kullanılan kamgarn atkı ile dokunmuştur.

Brokar, dokuma işlemi sırasında, genellikle bir Jakarlı bağlantı vasıtasıyla sokulmuş, yükseltilmiş bir çiçek veya figürlü tasarıma sahip dokuma kumaşlardır. Sadece kumaş yüzünde görünen tasarım genellikle saten veya dimi örgüde yapılır. Enfes kumaşlar, farklı renkteki ve genellikle farklı malzemelerdeki çözgü ve atkı iplikleri ile dokunarak üretilir. Brokar, desen ipliğinin çözgü arasına yapıştırılması veya itilmesiyle desenlerin dokumada oluşturulduğu tekstillerdir. Özel ipliklere sahip brokar tasarımlarda, normal atkı geçişinin belirli sayıda çözgü ipliğinin üzerinden atlanması ile her bir desen türü için önceden düzenlenmiş takozlar aracılığıyla atlamanın düzenlenmesi arasında karıştırılır.

Yapıştırıcılar ve dolgu maddeleri ile emprenye edilmiş, hafif gevşek bir dokuma kumaştan yapılmış sert kaplamalı bir kumaştır. Bu kumaş, giysilerdeki boyun çizgilerine, yakalara, kemerlere, kelepçelere, kemerlere, düğme kapaklarına vb. destek ve şekil tutma sağlamak için arabirim olarak kullanılır. Ayrıca el çantaları ve diğer eşyalar için takviye olarak kullanılırlar.

Kablo kumaşı, özel ilmek aktarma tekniği ile yapılmış çift örme bir kumaştır. Kumaştaki galler, iplerin bitişik galerilerle ilmeklerin aktarılmasına dayandığı ip benzeri bir görünüme sahiptir. Kumaşlar, ilmekler birbirini keserken örgüler gibi ilginç bir yüzey dokusuna sahiptir. Kazak kumaşı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Patiska, bir veya daha fazla renk kullanan basit tasarımlarla basılmış düz, tekir dokuma kumaşlardır. Patiska,% 100 pamuk elyafından yapılmış dokuma bir kumaştır. Ağartılmamış, boyanmamış ve üretim sırasında tam olarak işlenmemiş. Bu, kumaşın açık bej renkte ve görünüm ve dokuda oldukça pürüzlü olmasına neden olur ve ayrılmamış pamuk kabuğu içerebilir. Chintz, Calico Fabric’in bir çeşididir.

Cambric, Cambria (Fransa) çevresinde yapılan ve bu nedenle bazen İskoçya’da Fransız Çim denilen Fransız kumaşın taklit edilmesinde çok ince ağartılmış bir keten. Bakımı kolay olduğundan, Kamuflaj kumaşları mendiller, çocuk elbiseleri, fişler, iç çamaşırları ve gecelikler için idealdir.

Charmeuse, geleneksel olarak% 100 ipek ile yapmak için kullanılan hafif bir saten dokuma kumaştır, genellikle polyester elyaf ile yapılır. Pürüzsüz dokunuş, zarif parlaklık ve yüksek örtülebilirlik Charmeuse kumaşını iç çamaşırı ve zarif gece elbiseleri için ideal hale getirir.

Şönil, döşeme, perde ve minderler için sıklıkla kullanılan ağır, kaba bir dokuma kumaştır.

Kadife, bir çözgü ve iki dolgulu büyük tekstil elyaflarından üretilmiştir. Dokunduktan sonra, kumaşın arkası tutkal ile kaplanır; daha sonra hav ipliklerinin şamandıraları merkezlerinde kesilir. Tutkal, kesme işlemi sırasında dolgunun mallardan dışarı çekilmesini önler. Yapıştırıcı yüzden çıkarılır, daha sonra kadife benzeri nervürlü bir yüzey elde etmek için bir dizi fırçalama, ağda ve şarkıya tabi tutulur.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6242″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e52e625f2032″ title=”Kanatlı Kumaş” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Kanat, yakın paketlenmiş kalın çözgü ipliklerinden yapılmış orta ağırlıkta bir pamuklu kumaştır. Genellikle perdeler, masa örtüleri, döşemeler için kullanılır ve elbiseler için nadiren kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6243″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53831454e04″ title=”Peynir Bezi” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Açık bir dokumaya sahip popüler bir hafif şeffaf kumaştır. Karde ipliklerden oluşan düşük sayımlı bir kumaşa sahiptir. Başlangıçta peynir veya et ve dolayısıyla adı sarmak için kullanıldı. Ne güçlü ne de dayanıklıdır. Tüketiciyi cezbetmek için çeşitli şekillerde tamamlanır. Sadece kadın ve çocuk elbiseleri için değil, perdelik kumaşlar için de kullanılır. Açık yapısı nedeniyle fazla ütü gerektirmez.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6254″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5383e0617a4″ title=”Cheviot Kumaş” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Cheviot, orijinal olarak Cheviot koyun yününden yapılmış ve şimdi diğer yün türlerinden veya düz veya çeşitli dimi örgülerde yün ve suni elyaf karışımlarından yapılmış yünlü bir kumaştır. Düzensiz ipliklerden yapılmış sağlam bir tüvit olan bu kumaş genellikle oldukça sert bir ele sahiptir. Cheviot kumaş ince, yumuşak ve bükülebilir. kumaş, serge benzer bir doku gevrekliğine sahiptir, ancak biraz daha pürüzlü ve ağırdır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6255″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5384cdd974c” title=”Şifon Kumaş” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Şifon temel olarak alternatif Kum Z-bükümlü krep ipliklerinin yumuşak bir örtü ile hafif düz dokuma sırf kumaş anlamına gelir. Krep ipliklerindeki büküm, dokumadan sonra kumaşı her iki yönde hafifçe büzerek bir miktar esneme ve biraz kaba bir his verir. Bu kumaşlar ışığa tutulduğunda, yakından dokuma ağlara çok benziyor.

Şifon kumaş, ipek, sentetik, polyester, suni ipek, pamuk vb.Gibi farklı elyaflar kullanılarak üretilebilir, ancak genellikle naylon veya ipek gibi elyaflarla ilişkilidir. Şifon kumaş, istenen herhangi bir renk tonunun aksine kolayca boyanabilir ve gelin önlükleri için kullanılabilir ve ayrıca abiye, balo elbiseleri ve eşarplarda görünür.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6258″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5385f6a2ee8″ title=”Chino Kumaş” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Chino Kumaşlar, pamuktan yapılmış hafifçe parlatılmış dokuma kumaşlardır, genellikle pantolon ve askeri üniformalar için kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6259″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53863fea54e” title=”Basma Kumaş” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Chintz orta ağırlıkta, düz dokuma pamuk ipliğidir. Genellikle geçici veya yarı kalıcı sırlı basma olabilir düz bir renk mevcuttur yanı sıra çiçek baskılar ile basılmış bir sırlı verilir. Bunlar genellikle pamuk ve polyester veya suni ipek karışımlarından yapılır. Skeçler, elbiseler, bluzlar, pijamalar, önlükler ve perdeler için kullanılırlar.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6260″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5387b8596e4″ title=”Krep Kumaş” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Krep kumaşlar belirgin dokuma efektlerine sahip değildir, ancak buruşuk veya çakıl yüzeyine sahiptir. Çakıl etkisi veren, hem bir yönde hem de çözgü ve atkı ile birlikte çok yüksek bükümlü ipliklerden yapılmış düz dokuma bir kumaştır. Hafif ila orta ağırlık aralığında imal edilebilir. Kumaş ipek benzeri bir dokuya sahiptir ve iyi perdeler. Elbiseler, bluzlar, astarlar, eşarplar ve ev mobilyalarında da kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6261″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5387f6aa965″ title=”Crewel Kumaş – Crewel Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Hindistan’ın kuzey batısındaki Kaşmir’den çok çeşitli mürettebat kumaşı geliyor. Çok yönlülüğü nedeniyle, bir mürettebat kumaşı, perdelerin, hafif döşemelerin, yatak başlarının, minderlerin ve yatak örtülerinin vb. uzun ömürlülüğü, zarifliği ve estetik çekiciliği nedeniyle, mürettebat kumaşı uluslararası pazarı yönetmektedir.

Mürettebat kumaşının ince parlak renkte ve zengin dokuda bulunması onu en zorlu ürünlerden biri haline getirir. Bir mürettebat kumaşı, çeşitli vücut tonlarını tamamlama yeteneğine sahiptir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6262″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e538b04608e3″ title=”Şam Kumaşı – Damask Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Şam Kumaşı, genellikle döşeme, perde ve minderlerde kullanılan ağır, kaba dokuma bir kumaştır. Kumaş genellikle çiçek desenleri veya tersinir figürler kullanır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6263″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e538b2a1ea63″ title=”Kot Kumaşı – Denim Fabric” title_width=”100″ after_title=”Genellikle kot yapımında kullanılan denim kumaşlar dayanıklı pamuklu bir dokuma. Kot kumaşta, atkı, kumaşın arkasında tanımlanabilen ortak diyagonal nervürü üreten iki veya daha fazla çözgü lifinin altından geçer. Denim kumaş, mavi kot pantolon oluşturmak için genellikle çivit mavisiyle boyanır, ancak kot pantolon belirgin bir şekilde daha hafif pamuklu bir tekstil ifade eder. Kot kumaş, tüm dünya ekonomilerinde büyük ölçekte kullanılmaktadır. Canlı dokusu ve aşırı konfor sağlama yeteneği onu her yerde zorlu moda varlıklarından biri haline getirir. Keyifli alışveriş deneyimiyle, insanlar daha yenilikçi denim kumaş tasarımları satın almaya doğru ilerliyorlar.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6264″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5390f624964″ title=”Boyut Kumaşı – Dimity Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Boyutu – şeffaf düz dokuma kumaş, düzenli aralıklarla dikey kaburgalar veya kord şeritleri ile karakterizedir. Kumaş genellikle yazlık elbiseler, bluzlar, önlükler, perdeler, yatak örtüleri, eşarplar, düğün kıyafetleri ve bebek kıyafetleri için kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6266″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539170155b6″ title=”Matkap Kumaşı – Dimity Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Matkap, dayanıklılığı nedeniyle üniforma, iş giysisi, yelken bezi, döşeme, çadır vb.Için kullanılan, genellikle Khahi olarak adlandırılan, Pamuk elyafından yapılmış bir tür dimi dokuma kumaştır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6267″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53921ea5613″ title=”Çift Örgü Kumaş – Double Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Çift Örgüler, interlok dikişlerden ve varyasyonlarından yapılır. İşlem, birbirine bir açıda ayarlanmış iki çift iğnenin kullanılmasını içerir. Genellikle çift örgü yapmak için kullanılan lifler polyester ve yündür. Çift örgüler, iki set iğne yatağı ile yapılan atkı örme kumaşlardır. Kumaş yapısı daha kararlı ve kompakttır. Kumaşlar kenarlarda kıvrılmaz ve traşlanmaz. İlginç tasarımlar ve dokular ile yapılabilirler. Kumaşta bir rota örmek için bir veya iki iplik kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6269″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53939edbb41″ title=”Ördek veya Kanvas Kumaş – Duck or Canvas Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Kanvas kumaşlar genellikle ağır bir ağırlıkta, hatta sağlam bir örgü ile Pamuk, Keten veya sentetik malzemeden yapılır.Genel olarak çadırlar, motor davlumbazları, bantlar, ambalajlar, spor ayakkabılar, boyama tuvalleri, çadırlar, kum torbaları, Ördek kumaşlar kaba kumaşlardır.

Pamuk, Keten, Kenevir ve renk karışımları gibi çeşitli lif kaynaklarıyla yapılan bir dizi Tuval kumaşı ticari olarak temin edilebilir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6270″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53946894e89″ title=”Keçe Kumaş – Felt Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Yün gibi doğal liflere, bir kumaş tabakası yapmak için ısı ve basınç ile birlikte preslenir ve yoğuşturulur. Keçe kumaşlar dokunmamış kumaşlardır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6271″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5394b85c2ac” title=”Fiberglas Kumaş – Fiberglass Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Fiberglas genellikle çok ince cam elyaflardan oluşan ve genellikle kumaş, iplik, izolatör ve yapısal nesneler gibi farklı ürünlerin imalatında kullanılan bir malzemedir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6272″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e5397695d757″ title=”Pazen Kumaş – Flannel Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Pazen, yumuşaklığı ve rahatlığı ile popüler olan düz veya dimi dokuma kumaşlardır. Yumuşaklık, değirmenler tarafından “çift fırçalama” adı verilen bir teknikten geliyor. Kumaş yüzeyinin birinde veya her ikisinde çıkıntı yapan yumuşak elyaflı fırçalanmış kumaş olarak sınıflandırılabilir.Orijinal olarak, pazen yünden yapılmıştır, ancak şimdi pamuk, yün veya herhangi bir sentetik elyaftan yapılmıştır. Pazen kumaşlar takım elbise, gömleklik, ceket, yatak örtüsü ve pijama için idealdir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6274″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53984b3525c” title=”Düz veya Jersey Örme Kumaş – Flat or Jersey Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Düz veya Jersey Örme kumaşların önünde görünür düz dikey çizgiler ve kumaşın arkasında baskın yatay kaburgalar bulunur. Düz veya jarse örme dikiş sık kullanılır, hızlı, ucuzdur ve fantezi desenli kumaşlar üretmek için değiştirilebilir. Düzenli düz örgülerin büyük bir dezavantajı, bir iplik kırılırsa “koşma“ eğilimleridir. Düz veya jarse dikiş, havlu, kadife ve peluş kumaşlar yapmak için farklı iplikler veya farklı uzunluklarda çift ilmekli dikişler kullanılarak değiştirilebilir. Bu dikiş ayrıca naylon çorap, erkek iç çamaşırı ve t-shirt yapımında da kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6276″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53992724629″ title=”Polar Örgü Kumaş – Fleece Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Polar atkı takma forması türüdür. Atkı atma kumaşları, her kurs için ilave bir ipliğin yerleştirildiği atkı örme kumaşlardır. Bu ek iplikler örülmez, aksine kumaşın her seyrinde ilmekler tarafından tutulur. Girilen iplik, streç iplik gibi dekoratif veya fonksiyonel olabilir. Kararlılık, koruma ve konfor sağlar. Yerleştirme ipliği genellikle ana ipliğe göre daha kaba olur. Ekleme ipliği oluşturan kazıklar kesilip kestirildiğinde, Polar denir. Genellikle pamuk, pamuk / polyester, yün ve akrilikten yapılırlar. Son Kullanım Alanları ceket, elbise, spor giyim ve kazak içerir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6277″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53996c52dd2″ title=”Fular Kumaş – Foulard Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Fular Kumaşlar, ipek veya ipek karışımlarından yapılmış orijinal yumuşak kaplamaya sahip hafif dimi örgü düz kumaşlardır. Kumaş genellikle çeşitli renklerde küçük bir baskılı tasarım ile karakterizedir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6278″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539a9d237fb” title=”Fustian Kumaş – Fustian Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Fustian, keten çözgü ve pamuk atkıları veya dolguları ile yapılmış ağır bir kumaştır. Fustian kumaşları genellikle erkek giyiminde kullanılır ve “Fustian” adı genellikle geçmişte ağır kumaşları belirtmek için kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6279″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539aeedc412″ title=”Gabardin Kumaş – Gabardine Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Gabardin, dimi dokuma kamgarn veya pamuklu kumaştan üretilmiştir. Kumaş, atkı ipliklerine kıyasla çözgü iplikleri üzerinde daha yüksek büküm sağlanarak, ince ve belirgin bir dimi çizgisi elde edilir. Kumaş, funda, şeritler, kontroller, ekose veya düz renk gibi çeşitli yüzey tasarımlarında mevcuttur. Kumaş dayanıklı olduğu için gabardin, pantolon yapımında, gömleklik ve takım elbise yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6280″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539c16b0add” title=”Gazlı Bez Kumaş – Gauze Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Gazlı Bez , iplikler arasında normal kumaştan daha fazla boşlukla inşa edilmiş düz dokuma kumaşlardır. Gazlı bez kumaş genellikle pamuk, suni ipek veya yumuşak doku ipliklerinin karışımlarından yapılır.

Dayanıklı uygulamalar için uygun olmasa da, konfeksiyon gibi ev eşyalarında, ev mobilyalarında kullanılır ve bandajların tıbbi kullanımında popülerdir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6281″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539cb096dd1″ title=”Georgette Kumaş – Georgette Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Georgette, genellikle sıkıcı, kreplenmiş bir yüzeyle gelen şeffaf ve güçlü bir ipek veya ipek benzeri giyim kumaştır. Basit bir ifadeyle, maksimum konfor sağlayan şeffaf bir kumaştır. Bu kumaş genellikle ipek veya polyesterden yapılır. Şifon ile karşılaştırıldığında, opak ve biraz ağırdır.

En ucuz ve çok pratik kumaşa gelirse. Zarifliği ve benzersizliği nedeniyle, bir georgette kumaş moda endüstrisinde zorlu bir öğe olduğunu kanıtlıyor.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6282″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539d3e877a8″ title=”Pötikareli Kumaş – Gingham Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Pötikareli, boyalı pamuk veya pamuk karışımlarından yapılan orta ağırlıkta düz dokuma bir kumaştır. “Pötikareli” kelimesi Malayca “çizgili” anlamına gelen “Genggang” kelimesinden geliyor ve kumaşlar adından da anlaşılacağı gibi kontrollerle yapılıyor.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6283″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539dd355800″ title=”Gri veya Greige Kumaş – Grey or Greige Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş Tekstillere son kat uygulanmadığında, bunlar gri kumaşlar veya greige kumaşlar veya bitmemiş tekstiller olarak adlandırılır.

“Kumaş“ terimi kumaşın rengini ifade etmez . Buna herhangi bir son işlem uygulanmadığı anlamına gelir. Gri kumaşlar esas olarak son ürünlerin estetik değerleri sınırlı olduğunda kullanılır.

Maliyet etkinliği, zarifliği ve uzun ömürlülüğü nedeniyle, gri kumaş kumaş üretimi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Eşsiz dokuma gri kumaş, artan pazar talebinin takdirinde giderek daha popüler hale geldi.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6284″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539e658b6cb” title=”Endüstriyel Kumaş – Industrial Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Endüstriyel kumaş, genellikle fiberglas, karbon ve aramid elyaflar gibi insan yapımı elyaflardan yapılan bir kumaştır. Özellikle belirli bir uygulamayı karşılamak için yapılmış çok çeşitli genişlik, ağırlık ve yapıları kapsar. Endüstriyel kumaş dekoratif amaçlı kullanılır. Endüstriyel kumaş, düz, leno, saten, sepet vb. Gibi temel bir örgüde çeşitli kalınlıklarda ve yapılarda dokunur.

Öncelikle filtrasyon, deniz ve eğlence ürünleri, yalıtım, elektronik, ticari ve inşaat ve koruyucu giysiler vb.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6285″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e539f3527090″ title=”Kakmacılık Örme Kumaş – Intarsia Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Kakmacılık desenli tek örme kumaştır. Çok renkli ipliklerin örülmesinden yapılmıştır. Kumaş, farklı ipliklerle farklı renklerde örülmüş aynı rotaya sahiptir. Farklı renk arka planlarına dağıtılmış bloklar olarak renkli tasarımlara sahiptir. Desenler, kumaşın hem yüzünde hem de arka yüzünde aynı görünür. Kumaşın arkasında yüzer madde bulunmuyor. Genellikle gömlek, bluz ve kazak yapımında kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6286″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a0460e9ec” title=”İnterlok Dikiş Örgü Kumaş – Interlock Stitch Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
İnterlok dikiş Örgüler , kaburga dikiş örgülerinin çeşitleridir. Kilitlerin önü ve arkası aynıdır. Bu kumaşlar, daha ince ipliklerle kullanılmadıkça genellikle normal kaburga örme kumaşlardan daha ağır ve kalındır. Dikişlerin birbirine kenetlenmesi, hareketleri önler ve kenarlarında traşlanmayan veya kıvrılmayan giyim kumaşları üretir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6288″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a230e4225″ title=”Jakarlı Örgü Kumaş – Jacquard Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Jakarlı Formalar, Jakar mekanizması kullanan yuvarlak örme makinelerinden yapılmış tek jarse kumaşlardır. Desenli kumaş yapmak için en basit yöntemdir. Aşağıdakilerden herhangi birine sahip olabilecek ilginç desenlerle üretilirler:

Dikiş kombinasyonları veya İplik türlerinin renk dokuları vb. cinsinden kombinasyonları.
Jakarlı kumaşlar aynı derste farklı ipliklerden yapılmış farklı renkli ilmeklere sahiptir. Şamandıralar, tek jarse jakarlarının doğal bir özelliğidir. Kazak endüstrisinde yaygın olarak kullanılırlar.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6290″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a270258b2″ title=”Keşmir İpek Kumaş – Kashmir Silk Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Kaşmir ipeği düz dokumada üretilen ve nakışlı veya baskılı ipek kumaştır. Kullanılan motifler Keşmir’in karakteristiğidir. Gömlek, kadın giyim ve şallar için kullanılır. Keşmir şallar dimi örgülerde dokunur ve genellikle geleneksel Keşmir nakış işlemeli.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6291″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a31a78243″ title=”Khadi Kumaş – Khadi Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Khadi, elle bükülmüş ve elle dokunmuş çok çeşitli kumaşlar için kullanılan bir terimdir. Esas olarak bir pamuk elyafında, iki veya daha fazla elyaf karışımında üretilirler. Dayanıklılık ve basitlik ile tanınırlar. Kumaşlar dhoties tulum ve ev tekstili olabilir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6292″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a4d2de2f3″ title=”Khaki Kumaş – Khaki Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Khaki genellikle ev dekorasyonu, ceketler, etekler ve elbiseler için kullanılan hafif, yumuşak bir dimi kumaştır. Sarımsı bir renk tonuna sahip açık kahverengi olan Haki kumaşı genellikle polis ve askeri üniformalar için kullanılır ve pamuk, yün veya karışımları ile yapılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6293″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a52cd78d6″ title=”Lame Kumaş – Lamé Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş Örme Kumaş
Lamé, şeritlerin bir elyaf ipliğinin etrafına sarıldığı gipele karşıt olarak ince metalik elyaf şeritler ile dokunmuş veya örülmüş bir kumaş türüdür. Genellikle altın veya gümüş renklidir; ancak bakır renkleri de nadir değildir. Lame kumaşları genellikle parti kıyafetlerinde veya tiyatro ve dans kostümleri için kostüm olarak kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6294″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a65761f97″ title=”Lamine Kumaş – Laminated Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Bazen giysilerin, torbaların, yatakların tozdan ve diğer dış parçacıklardan korunması gerekir. Bu, her türlü giysi, çarşaf, kapak, el çantası ve daha pek çok şeyi lamine etmek için kullanılan lamine kumaştan yapılabilir. Lamine kumaş, ana şeyi kaliteyi ve sırları engelleyen her türlü dış parçacıktan korur.

Laminasyon, malzemenin her iki tarafındaki koruyucu film ile kaplanmasıyla gerçekleştirilir. Bu, suyun geçmesine izin vermez, malzemeyi tamamen güvenli hale getirir. Bununla birlikte, nemin kumaşların uzun ömürlü olmasına izin verdiği için tamamen hava geçirmez değildir.

Lamine kumaş dayanıklılığı arttırır ve kaliteyi korur. Son gelişmelerde, lamine kumaş tasarımları ve şekilleri modern araç ve tekniklerin gereksiz yardımı ile dönüştürülmüştür. Ayrıca, insanlar bu nedenle lamine kumaşlarda büyük bir gayret gösterdi.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6295″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a7178fccf” title=”Çim Kumaş – Lawn Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Çim Kumaşlar yaygın olarak “mendil keten” olarak bilinir ve aslen keten / keten ile yapılmakta olan düz dokuma kumaşlar artık çoğunlukla pamuk ile yapılmaktadır. Çim, ipeksi, dokunulamamış bir his veren ince, yüksek ipliğe sahip iplikler ile karakterizedir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6296″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a7cc6971e” title=”Leno Kumaş – Leno Fabric” title_width=”100″ after_title=”Leno örgüsü, iki çözgü ipliğinin atkı ipliklerinin etrafında büküldüğü, ancak daha sağlam bir kumaş elde etmek için kullanılan bir dokumadır. Standart çözgü ipliği bir iskelet veya “çift“ iplik ile eşleştirilir; bu bükülmüş çözgü iplikleri, kumaşın dayanıklılığına neden olan atkıya sıkıca tutunur. Çapraz dokuma, diğer dokuma yapıları ile birleştirilerek çok süslü ve güzel kıyafetler üretilebilir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6297″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a8a7c5705″ title=”Linsey-Woolsey Kumaş – Linsey-Woolsey Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Adından da anlaşılacağı gibi Linsey-Woolsey Kumaşlar, Keten çözgü ve Yün atkı ile yapılan dimi veya düz kaba ve kabaca dokunmuş kumaşlardır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6298″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53ae00442f0″ title=”Madras Muslin File Kumaş – Madras Muslin Net Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Madras file, esas olarak perde gibi mobilyalar için kullanılır. Bez, bir motif üretmek için ekstra bir atkı takıldığı açık bir gazlı bezdir, bu daha sonra zemin bezine dokunur. Fazla yüzen bir atkı ipliği olduğunda, bu, motifi ortaya çıkaran dokumadan sonra kesilir, kesilmiş motifin kenarı, atkı ipliğinin kesik uçlarını gösterir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6300″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53a9731e686″ title=”Madras Kumaş – Madras Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Madras Kumaşlar, ağırlıklı olarak pantolon, şort, elbise gibi yazlık giysiler için kullanılan, genellikle desenli doku ve ekose tasarıma sahip hafif pamuklu kumaşlardır. Madras ekose kumaşlar, birçok renkte ve ekose desenlerde mevcut olan yüksek kaliteli, hafif% 100 pamuklu ekose tasarımlardan oluşur.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6299″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53ace782f2d” title=”Muslin Kumaş – Muslin Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Muslin, düz örgüden hafif açık bir bezdir. Gri veya ağartılmış ve boyanmış olarak kullanılabilir. Ev tekstili ve elbise malzemesi olarak kullanılır. Adı, kumaşın ilk yapıldığı Musul şehrinden türetilmiştir.

Yazlık elbiseler ve yardımcı kullanım için kullanılan çok hafif ve açık tekir (düz) bir dokuma kumaştır. İlk başta, kumaş her zaman düz değildi, ancak ipek ve altın ipliğin içine dokunmuş olabilir. Daha incelikteki ipliklerin eğirme kabiliyeti geliştiği için pamuk ipeğe göre daha kolay kullanıldı. Bu muslin’de motif, işlemeli gibi kumaşın içine ve dışına dokunur. Madras ağında motif ağırlıklı olarak yüzeyde dokunmuştur.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6302″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53ade879ae1″ title=”Mousseline Kumaş – Mousseline Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Muslin’den daha ince olan çok ince berrak kumaşları ifade etmek için kullanılan bir terim. İpek, yün veya pamuktan yapılmış olan örgü yapısı (düz) tekir veya iki ve bir dimi. 18. yüzyılda, İngiliz terimi pamuk çözgüsü ve kamgarn atkı ile ince bir kumaştan bahsetti. Fransa’da 18. yüzyılın sonlarından itibaren mousseline-delaines, güzel tasarımlarla basılmış çok ince yünden yapılmıştır. Bu kumaş, modaya uygun olarak elbise ve şal kumaşlar olarak çok popüler oldu. Mousseline kumaş çok ince ve şeffaftır, genellikle saten veya tafta ipekten başka bir bezle desteklenir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6301″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53af86a1a7a” title=”Dar Kumaş – Narrow Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Kumaşlar günlük olarak karşılaştığımız bir şeydir. Koltuklara giyilen giysilerle kumaşlar hayatın ayrılmaz bir parçası. Tasarımlarına ve kullanılabilirliklerine bağlı olarak sentetik kumaşlar, doğal kumaşlar ve daha pek çok kumaş türü vardır. Dar kumaş aynı zamanda günlük yaşamımızda en çok kullanılan kumaşlardır.

Dar kumaşlar, iplikçikleri daha kalın ve daha güçlü olduğu için kumaşların daha kalın versiyonudur. Bu yüzden; Ağır işler için kullanılan şeylerde dar teller kullanılır. Dar kumaş esas olarak aşağıdaki formlarda bulunur:

Bağcıklar: bağcıklar ayakkabı ve diğer birçok bağlama amacında kullanılır. Dantellerdeki dar kumaşlar, güçlü ve kolay kavranmasını sağlar. Son zamanlarda, dar kumaşlardan oluşan dantellerin tasarımlarında ve şekillerinde bir devrim olmuştur. Şimdi, danteller, halatlar gibi günlük cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
Bantlar: Bantları yapmak için dar kumaşlar kullanılır. Bu bantlar görünüşte mükemmeldir ve kalitede serttir. Bu bantlar sarma, dekorasyon ve diğer birçok amaç için kullanılır.
Modern zamanlarda, dar kumaşın kullanılabilirliği hafif olduğu ve görkemli bir dayanıklılığı ile büyüdü. Bu yüzden; küresel pazarda dar kumaşlar büyük talep görüyor.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6305″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b24112a5f” title=”Organdi Kumaş – Organdy Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Organdi, ince eğrilmiş taranmış iplikler ile üretilen en saf ve sert pamuklu kumaştır. Kumaş sertlik ve gevreklik ile karakterizedir. Kumaş, parşömen olarak bilinen özel bir işlem uygulanarak kıvrılır, şeffaf hale getirilir. En sert çeşitler, perdeler ve daha yumuşak gibi ev döşemelik kumaşlarda kullanılır.Organdi çeşitleri, bluz gibi yazlık giysiler için kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6306″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b1888f538″ title=”Organze Kumaş – Organze Fabric” title_width=”100″ after_title=”Organze temel olarak ince, düz bir dokumaya ve ipek ipliklerinin sürekli filamentinden yapılan şeffaf bir kumaşa karşılık gelir. Bugün, birçok organza naylon ve polyester gibi sentetik filament liflerle dokunmaktadır, ancak şık organzaların çoğu ipekle dokunmaktadır. Organze kumaştan yapılan en popüler ürün çantalardır. Organze kumaş torbaların çeşitli tasarımları ve şekilleri insanları onlara çekiyor. Sofistike ve benzersizliğe hoş bir dokunuş katmak organza kumaş milyonlarca seçimdir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6307″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b2bbce1dc” title=”Oxford Kumaş – Oxford Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Oxford kumaşlar, yumuşak ince iplikten kaburga örgüler, sepet örgüler ve yarım sepet örgüler gibi gevşek yapılı örgülerden yapılır. Sepet örgüsü gevşek yapılı bir örgü olduğundan, kumaş gözeneklidir. İnce ve yakından paketlenmiş çözgü ve kaba atkı kumaşı parlak hale getirir. En popüler gömlek kumaşlarından biridir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6308″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b3f525296″ title=”Percale Kumaş – Percale Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Percale Kumaşlar, zengin renklerle (düşük etkili boyalarla) ve yatak örtüleri için sıklıkla kullanılan sofistike baskılarla yapılmış yumuşak ve keskin düz dokuma kumaşlardır. Percale yaklaşık 200 veya daha yüksek bir iplik sayısına sahiptir ve çarşaflar için kullanılan standart örgü tipinden belirgin şekilde daha sıkıdır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6310″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b49cd2a94″ title=”Düz kumaş – Plain Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Düz kumaşlar, ayıklıkları ve uzun ömürlü dayanıklılıkları ile tanınmaktadır. Sade kumaştan yapılan giysiler, günümüzde mevcut olan en etkileyici ve özel kıyafetler yelpazesi olarak adlandırılabilir. Mevcut farklı düz kumaş çeşitleri ile seçim sonsuzdur. Sade kumaşlar, dayanıklılıkları ve uygun maliyetli olmaları ile de bilinir. Sade kumaş kullanılarak yapılan giysiler, benzersiz nitelikleri ve estetik çekiciliği ile herkesi mutlak bir şekilde etkileyebilir. Konforu ile birlikte, düz kumaş kıyafetler eğlence amaçlı kullanım için son derece popüler olan bir kalite. Mevcut kumaşın büyük birikimi arasında, düz kumaş en popüler kumaştır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6311″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b62000e36″ title=”Pointelle Örgü Kumaş – Pointelle Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Pointelle, bir çift örgü kumaş türüdür. Kumaş, bayan dikişleri desenli. Kumaş, bu transfer edilen dikişlerden yapılmış deliklerle dantel gibi görünüyordu. Kumaşın kadınsı görünümü, kadın üstleri ve çocuklar için idealdir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6313″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b6f28fcfd” title=”Poplin Kumaş – Poplin Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Poplin kumaşlar düz dokuma yatay yivli kumaşlar. Polyester, pamuk ve karışımları ile yapılan poplin kumaşları, ağır atkı iplikleri kullanıldığı için ağır ve belirgindir. Poplin kumaşları ceket, yağmurluk, gömlek vb. ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6314″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b81960668″ title=”Purl Örgü Kumaş – Purl Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Purl Örme Kumaşlar, kumaşın her iki tarafında da aynı görünür. Purl dikiş ile birçok çekici desen ve tasarım oluşturulabilir. Genellikle hantal kazak ve çocuk giyiminin üretiminde kullanılır. Purl örgülerle üretim hızı genellikle yavaştır.

Purl Örgü, kumaşın bir balinasında alternatif örgü ve purl dikiş olarak iplik örülerek yapılır. Kumaş, alternatif olarak örgü dikişi ve ters ilmek dikişine sahiptir. Kumaş tersine çevrilebilir ve kumaşın her iki tarafında aynıdır. Kumaş kıvrılmaz ve düz durur. Uzunluk yönünde daha gerilebilir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6315″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b92b69ba8″ title=”Kapitone Kumaş – Quilted Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Kapitone, ön ve arka kumaşların her iki tarafı da kaplama sanatıdır. Yanlardan oluşan kumaşların genellikle kapitone kumaş olduğu söylenir. Kapitone kumaşlar genellikle çanta, giysi ve minder gibi ürünler için üretilir. Kapitone kumaşlar pamuk, polyester, ipek ve yün gibi birçok malzemeyi karıştırabilir. Kapitone kumaşlar çağlardan beri günlük kullanımdadır. Zamanla, kapitone kumaş bileşimi ve tasarımlarında da yenilik ve modernize edildi. Kapitone kumaş ayrıca sayısız renk ve şekilde mevcuttur. Özellikle kapitone kumaş çeşitlerine ceketlerde ve yataklarda tanıklık edilebilir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6316″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53b9f5c1490″ title=”Raşel Örme Kumaş – Raschel Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Raşel örgüler, farklı ağırlık ve tiplerde bükülmüş veya filament ipliklerden üretilir. Çoğu raşel örgüler, karmaşık tasarımları, tığ işi veya dantelin açık alan görünümü ve neredeyse üç boyutlu yüzey efekti tasarımı ile tanımlanabilir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6317″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53ba8a42c01″ title=”Yansıtıcı Kumaş – Reflective Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Yansıtıcı kumaş, kumaşların genişletilmiş kullanılabilirliğinin en güzel örneğidir. Tüm bunlar sadece bilim alanındaki sürekli yenilikler sayesinde mümkün olmuştur. Yansıtıcı kumaş, ışığı mümkün olan en uzak mesafeye yansıtma yetenekleriyle bilinir. Bu yüzden; yansıtıcı kumaş sayısız kullanılabilirlikte kullanılır, bunlardan birkaçı aşağıda listelenmiştir:

Sokaklarda : reflektörler ve uyarılar yansıtıcı kumaştan oluşur. Kırmızı en çok yansıtma yeteneğine sahip olduğundan genellikle kırmızı renktedir. Ayrıca, trafiğin sorunsuz bir şekilde akmasını sağlayan çok uzun mesafeden görülebilir. Özellikle gece görüşünde yansıtıcı kumaşların nimet olduğu kanıtlanmıştır.
Güvenlik : can yelekleri yansıtıcı kumaşlardan yapılmıştır. Ayrıca, yansıtıcı kumaşlar tarafından başka giysiler de yapılır. Yansıtıcı kumaşlar, kalabalığın içindeki kişiyi veya her türlü durumu bildirmeye yardımcı olur. Sahil güvenlik görevlileri ve hatta polis bazen elbiselerini yansıtıcı can yeleklerinden oluşturuyor.
Yansıtıcı liflerin sayısız kullanılabilirliği daha vardır, bu da onu dayanıklılık ve kullanılabilirlik için mükemmel olan en iyi kumaşlar haline getirir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6318″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53bbdcd5a72″ title=”Kaburga Dikiş Örgü Kumaş – Rib Stitch Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Kaburga Dikiş Örgüler , kumaşın her iki tarafına çizilmiş dikişlere sahiptir, bu da kumaşın hem önünde hem de arkasında galeri sütunları üretir. Kaburga dikişi, mükemmel elastikiyete sahip kumaşlar üretir. Kaburga örgüler genellikle kazakların alt kenarlarında, kolluklarda ve yakalarda bulunan “kaburga” için kullanılır. Kaburga örme kumaş, kumaşın bir seyrinde alternatif örgü dikişi ve ters dikiş olarak örme ipliği ile yapılır. Kumaşın alternatif örgü ve purl dikişleri vardır. Kumaşın her iki tarafında aynı göründükleri için tersinir kumaştır. Hem düz hem de yuvarlak örgü makineleri ile yapılabilirler.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6319″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53bcf76d229″ title=”Saten, Atlas Kumaş – Sateen Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Kaburga Dikiş Örgüler , kumaşın her iki tarafına çizilmiş dikişlere sahiptir, bu da kumaşın hem önünde hem de arkasında galeri sütunları üretir. Kaburga dikişi, mükemmel elastikiyete sahip kumaşlar üretir. Kaburga örgüler genellikle kazakların alt kenarlarında, kolluklarda ve yakalarda bulunan “kaburga” için kullanılır. Kaburga örme kumaş, kumaşın bir seyrinde alternatif örgü dikişi ve ters dikiş olarak örme ipliği ile yapılır. Kumaşın alternatif örgü ve purl dikişleri vardır. Kumaşın her iki tarafında aynı göründükleri için tersinir kumaştır. Hem düz hem de yuvarlak örgü makineleri ile yapılabilirler.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6321″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53bf58ddc31″ title=”Şantuk Kumaş – Shantung Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Şantuk, genellikle yazlık giyim eşyası yapılan, üzerinde kendinden desenli çizgileri bulunan, ham ipekle dokunmuş kumaşa verilen addır. Kumaş, atkı yönü boyunca kaburga efektleri oluşturmak için şantuklu iplikler ile yapılır ve parlaklık ile pürüzlü bir dokuya sahiptir. Şantuk kumaşları gelinlik, elbise vb. için kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6322″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c0923ee1b” title=”Kaplama Kumaş – Sheeting Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Bunlar esas olarak yatak örtüleri için kullanılır. Düz veya ikiz örgüde dokunan orta ağırlıkta, yakın dokuma kumaşlardır. Kaplama kumaşlar farklı genişliklerde yapılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6323″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c1397822f” title=”Şerit Örgü Kumaş – Sliver Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Şerit Örme Pile jarse kumaştır. Kadife kumaştan farklı olarak, Şerit örme kumaş, kumaş yüzeyinde daha uzun bir hav ile karakterize edilir. Kumaşı taklit eden yüzey liflerinin kumaşa tutturulduğu özel dairesel örgü makinelerinden, kumaşı oluşturan taban ipliği ile birlikte örgü şeridi vasıtasıyla yapılır. Şerit örgülü kumaşlar, kumaş yüzeyinde diğer kazık formalardan daha uzun ve daha yoğun yığınlara sahiptir. Hayvan baskılı şerit örme kumaşlar, taklit kürk kumaşları olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Kürkten daha popülerdirler, çünkü hafif, daha gerilebilir ve depolama için özel bakım gerektirmezler. Ceket ve palto yapımında yaygın olarak kullanılırlar.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6324″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c20e59f8a” title=”Tafta Kumaş – Taffeta Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Tafta kumaş, suni ipek, ipek veya naylon gibi farklı liflerden üretilen hafif parlaklığa sahip, gevrek, yumuşak ve pürüzsüz düz dokuma bir kumaştır. Tafta kumaş, kadın giysilerinin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tafta kumaş, ışığı farklı şekilde yansıtan donuk ve parlak alanları olan bir su lekesi veya işaretine benzerlik gösteren benzersiz bir dalgalı veya dalgalı desene sahiptir. Genellikle düz dokuma, ince çözgü iplikleri ve daha ağır dolgu iplikleri ile yapılır. Kaliteli bir tafta kumaş, resmi en iyi şekilde temsil eder.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6325″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c2a73475f” title=”Streç Kumaş – Stretch Fabric” title_width=”100″ after_title=”Özel Kumaş
Streç kumaş, her dört yönde de uzanan normal kumaşa atıfta bulunan bir kumaştır. Giysi streç kumaşlarının yapımının basitleştirilmesi mayolarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Başlangıçta 1980’lerin ortalarında çok sayıda moda tasarımcısı tarafından kullanılıyordu. 1990 başlarında ana pazara giren Stretch kumaşlar, spor giyimde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazen Stretch kumaş, istikrarlı bir pamuk, yün veya sentetik elyafla karıştırıldığında Stretch dokuma kumaş olarak da adlandırılır. Germe hakkında konuşmak söz konusu olduğunda, Streç kumaşın geleneksel görünümü ve çok fazla konforu sunan bir veya her iki yönde gerilmesi çok kolaydır. Streç kumaş daha iyi şekil tutma özelliğine sahiptir ve kırışmaya karşı dayanıklıdır, çünkü giymek daha rahattır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6326″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c34ab89a5″ title=”Tartan Kumaş – Tartan Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Tartan, ev mobilyalarına döşemede sıklıkla kullanılan çoklu renklerde çapraz çizgili yatay ve dikey bantlardan oluşan bir desene sahip hafif bir düz örgüdür.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6327″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c422c2e01″ title=”Terry Örme Kumaş – Terry Knitted Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Örme Havlu, dokuma kumaşlara benzeyen normal yuvarlak örme makinelerinde özel bir ek ile yapılmış kazıklı jarse kumaştır. Kumaşın kumaş yüzeyinde ilmekler vardır. Kumaş, bir iplik setinin havı oluşturduğu iki iplik setinden yapılırken, diğer iplik seti temel kumaşı yapar.

Örgü havlu, dokuma havlu kumaşlardan daha yumuşak, daha esnektir ve daha rahattır. Ancak, dokuma havlu gibi sağlam ve dayanıklı değildir. Yumuşaklığı ve emiciliği sayesinde plaj kıyafeti, havlu, bornoz vb. ürünlerde kullanılır”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6330″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c593b68d6″ title=”Terry Kumaş – Terry Cloth” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Havlu için genellikle kullanılan havlular (genellikle havlu banyo havluları olarak bilinir), genellikle Pamuktan veya sentetik elyafla harmanlanmış ve bir ya da her iki tarafta ilmek havasına sahip dokuma bir kumaştır. İlmekler tüm yüzeyi kaplayabilir veya şeritler, kablolar, kontroller veya başka desenler oluşturabilir. Orijinal havlu dokumasının muhtemelen kusurlu dokumanın sonucu olduğu gözlenir. “Terry“ adı, emici geleneksel Türk havlularını yapmak için elle çıkarılan havlı ilmeklere atıfta bulunarak Fransızca “tirer“ kelimesinden gelir.

Havluların sınıflandırılması ağırlık, üretim, kumaş yüzeylerde hav varlığı, hav oluşumu, hav yapısı ve sonlandırmaya göre yapılabilir. Çözgülü örme havlu kumaşı, üç set çözgü ipliği kullanılarak bir Raschel çözgülü örme makinesinde üretilir.

Havlu havlularda kullanılan iplikler yüksek emicilik, yüksek ıslak mukavemet ve iyi boyama kabiliyeti, iyi renk haslığı yıkama kabiliyeti, yumuşak el ve hipoalerjenik, düşük maliyetli ve kolay bulunabilirliktir. Pamuk, mükemmel emiciliği nedeniyle genellikle çözgülü örme havlu kumaşında hav ipliği olarak kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6331″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53c68102f63″ title=”Tıkırlı Kumaş – Ticking Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Tıkırlı Kumaş, yatakları, yastıkları ve divanları örtmek için kullanılan faydacı bir kumaş olarak ortaya çıktı. Son derece dayanıklı bir kumaş başlangıçta ağır kullanıma dayanacak şekilde dokunmuş ve geleneksel bir ağır örgü ve düz çizgi desenine sahiptir.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6332″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53cd371536c” title=”Doku İpek Kumaş – Tissue Silk Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Doku İpek Kumaş, metalik ipliğe katkıda bulunan, metalik ipliğe sahip ipek ile yapılan hafif ila ağır bir kumaştır. Giysiler ve ev eşyaları için kullanılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6335″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53cf3f61694″ title=”Triko Örme Kumaş – Tricot Knit Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Triko örgüler neredeyse sadece filament ipliklerden yapılır çünkü üniform çap ve yüksek kalite, çok yüksek hızlı triko örme makinelerinde kullanım için temel iplik özellikleridir. Triko örme makinesi tarafından yapılan kumaşlar genellikle düzdür veya basit bir geometrik tasarıma sahiptir. Kumaşın ön yüzeyi açıkça tanımlanmış dikey tellere sahiptir ve arka yüzeyde çapraz çizgiler vardır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6336″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53d02077e5c” title=”Kadife Örme Kumaş – Velour Knitted Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Örme Kadife, kumaş yüzeyinde yumuşak çıkıntı yapan liflere sahip olan kazık jarse kumaşlardır. Örme havlu gibi, kumaş yüzeyinde hav ilmekleri yapan ek iplik setlerinden de yapılırlar. Bununla birlikte, kadifede, bu havlı ilmekler eşit şekilde kesilir ve fırçalanır. Boyanabilir ve genellikle düz renklerle elde edilebilir. Ceketler, bluzlar, elbiseler vb. gibi lüks kıyafetlerde kullanılırlar.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6337″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53d2c08ab7a” title=”Kadife Kumaş – Velvet Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Kadife, diğer tüm kumaşların arasında en yumuşak ve en yumuşak olanlardan biridir. Kadife kumaşlar, kendine özgü özellikleri nedeniyle özel olarak üretilir ve işlenir. Kadife kumaşlar, pantolon, gömlek ve daha birçok giysi gibi çeşitli cihazlarda kullanılır. Ayrıca, kadife kumaş çarşaflarda, örtülerde, perdelerde vb. Kullanılır. Kadife kumaş, parlaklık veya bitmeyen sır olsun herhangi bir değerlendirmede ipekden daha az değildir. Kadife kumaş, yüksek sınıf görünümü ve fiyat canlılığı sayesinde onu en çok tercih edilen kumaşlar haline getirmiştir.

Modern zamanlarda, kadife kumaşlar çok yönlü tasarımlarda ve renklerde yararlanılmaktadır. Ayrıca önceki zamanlardan daha güçlü ve esnektir. Daha yeni kadife kumaşlar daha az bakım gerektirir ve kolayca yıkanıp kurutulabilir. Kadife kumaşların bileşiminde modern yeniliklerin kullanılması, onu ortak kitleler için daha kolay erişilebilir hale getirdi.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6338″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53d3931f8f6″ title=”Vual Kumaş – Voile Fabric” title_width=”100″ after_title=”Dokuma Kumaş
Vual, çeşitli elyaflardan ve esas olarak Pamuktan yapılmış net yüzeyli düz bir dokuma kumaştır. Vual yüksek derecede bükülmüş, ince taranmış iplikler kullanır ve bununla birlikte bluz ve elbise gibi ürünler yapılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6339″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53d4cf456c8″ title=”Çözgülü Örme Kumaş – Warp Knitted Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Çözgü örme kumaşlar, çözgü kirişinden iplikler içeren özel bir örgü makinesinde yapılır. Atkı örgülerinin aksine, çok sayıda iplikten örülürler, iplikler bitişik galerilerde ilmekler oluşturur. Kumaş bir toplama camı ile tanımlanabilir. Kumaşın ön yüzünde hafif eğimli dikey örgü ilmekleri bulunurken, kumaşın arka yüzünde eğimli yatay şamandıralar vardır. Şaşırmazlar. Çözgülü örme kumaşlar, dikey veya çözgü yönünde oluşturulmuş iplik ilmekleriyle yapılır. Bir çözgü örgüsünün genişliği için kullanılan tüm iplikler, ipliklerin dokumaya yerleştirilmesine benzer bir şekilde birbirine paralel olarak yerleştirilir. Teknikle mükemmel kalitede yapılan kumaşlar genellikle Triko ve Raschel trikolarla yapılır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6340″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”2/3″][woodmart_title color=”primary” align=”left” style=”underlined” tag=”h2″ css_animation=”fadeIn” woodmart_css_id=”5e53d5ade246b” title=”Kamçı Kumaşı – Whipcord Fabric” title_width=”100″ after_title=”Örme Kumaş
Kamçı kumaşı, çapraz kordon veya kaburga ile sert bükülmüş ipliklerden yapılmış güçlü bir kamgarn veya pamuklu kumaştır. Kamçı kumaşı daha çok gabardin gibidir. Ancak iplik daha hantal ve çok daha belirgindir ve çok dayanıklı, sağlam ve zor kullanımlıdır.”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6341″ img_size=”full” css_animation=”fadeIn” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row]