Kadife Havlu Kumaşı Nedir?

Kadife Havlu Kumaşı Nedir?

NEDEN KADİFE HAVLU KUMAŞ?

Kadife (Terry), havlu kumaştan türetilen bir kumaştır. Bir tarafı kesilmemiş küçük ilmeklerle kaplıdır. Diğer taraf ilmekleri, yüzeyin pürüzsüz ve yumuşak kadife veya kadife gibi görünmesini sağlamak için makaslanmış / kesilmiştir.

Kadife havlu, her ikisi de aynı kalite, ağırlık, yapı, yoğunluk ve ipliklere sahip olmasına rağmen havlu kumaştan her zaman pahalıdır. Çünkü belirli ağırlık kadife kumaş almak için, öncelikle daha ağır havlu kumaş almak gerekir. Daha sonra bir tarafı kapalı döngüler kesilmesiyle yaklaşık %20~24 kilo kaybına neden olur. Dolayısıyla, aynı ağırlıkta olmalarına rağmen, kadife kumaşın havludan daha fazla maliyeti vardır: kayıp ilmekler ve işlem maliyeti.

Genellikle kadife bornoz veya spa bornozları, baskılı plaj havlusu vb. gibi alanlarda uygulanır.

Evteks olarak, biz; havlu kumaş, havlu kadife üreticisi olarak toptan üretim-satıcı liderliğimiz vardır. Çeşitli ağırlık (kalınlık), ilmekler ve iplik numaralarıyla özel havlu ve kadife üretebiliriz.

Kadife kumaş, güzel baskılı plaj havlusu veya battaniyesi elde etmek için reaktif serigraf baskı ile sonlandırılabilir. Genellikle kadife baskı tavsiyesinde bulunuyoruz. Çünkü baskılı kadife desen efektleri baskılı havludan daha iyidir.