Ekstra Su Emici Havlular

Ekstra Su Emici Havlular

Havlumuzun yumuşak olması en önemli beklentilerimizden biridir. Ancak su emiciliği olmayan havlu son derece can sıkıcıdır. Kalitesi düşük iplikten yapılan havluları yumuşatmak için silikon kullanılır. Silikon ise havluların su emiciliğini engeller. Bu sebeple havlunuzu yıkarken silikon içeren yumuşatıcı kullanmamanızı öneririz. Bunun sebebi, silikonun ipliğin elyafının üzerini kaplaması ve su emilimini sağlayan kapiler sistemin tıkanmasından kaynaklanmaktadır.

Evteks olarak biz hem yumuşak, aynı zamanda da su emiciliği yüksek havlular üretmekteyiz. Bunun öncelikle üretimde kullandığımız uzun elyaflı kaliteli pamuk ipliği ve organik sertifikasyona sahip boyahane işlemlerinden kaynaklanmaktadır. Kullandığımız pamuk elyaflarının uzun olması ve iplik bükümünün optimal seviyede üretilmiş olmasından dolayı hem çok yumuşak hem de su emiciliği hızlı ve su emme kapasitesi yüksek özellikli havlu ortaya çıkarmış oluyoruz. Kaliteli pamuktan üretilmiş gevşek bükümlü havlular, evsel kullanım için en yumuşak ve emici özellikleri sunar. Havlunun su emme kapasitesine teknik dilde hidrofilite adı verilir.

Havlunuzun yumuşak kalması, yukarıda bahsettiğim gibi, sadece kullanacağınız deterjan ile ilgili değil, aynı zamanda havluyu nasıl kurutulduğuna da bağlıdır. Yüksek devirde sıkma ve özellikle kurutucuya atılan havlular ekstra yumuşaklıkta çıkar. Bunun sebebi, pamuğun çırpılması ile açıklayabiliriz. Ne kadar çırpılırsa, o kadar yumuşar.

Yumuşak kaliteli Türk havlusu hakkında daha fazla bilgi için Evteks’i arayınız.