Basında 1

Tekstil Sunumlarında VR, AR ve Hologram Teknolojisini kullanarak sektörde bir ilki yaşadık!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen İnovaLİG ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’de inovasyon kültürünün gelişmesi, şirketlerin ve gençlerin rotalarını inovasyonla çizmelerinin öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.

Yazının devamı için tıklayınız.

YAYIN TARİHİ: 16 Aralık 2020

Techxtile Start Up Challenge
Basında 2

7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi ödülleri sahiplerini buldu. Ödül almaya hak kazanan firmalardan biride Evteks Tekstil oldu.

TechXtile Start-Up Challenge bünyesinde gerçekleştirilen ve tekstil alanında inovasyona yatırım yapan firmaların teşvikini artırmak üzere her yıl düzenlenen 7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi Ödülleri büyük bir ödül töreni ile sahiplerini buldu. 7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi ödülü almaya hak kazanan firmalardan biride Denizli’den Evteks Tekstil oldu.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 16 Aralık 2020

Techxtile Start Up Challenge
EOC antibakteriyel, antiviral kumaştan seccade

Evteks antiviral kumaştan seccade üretti

Covid-19 salgını sürecinde camilerin ibadete açılmasıyla birlikte açık alanlarda namaz kılma dönemi başladı. Vatandaşların kendi seccadelerini getirmesi şartıyla yapılan ibadetler için antibakteriyel tek kullanımlık seccadeler üretildi. Denizli’de EVTEKS Firması bakteri ve virüslere karşı etkili seccade üretimi yaptı. Nano teknolojik kumaştan üretilen seccadeler gün ışığında üzerindeki bakteri ve virüsleri temizleyebiliyor. Kirlenmesi durumunda yıkanabilen seccade özelliğini kaybetmiyor.

YAYIN TARİHİ: 11 Haziran 2020

AA
Denizlili İş İnsanı İsa Dal Parmakla Gösteriliyor

Denizlili İş Adamı Kendi Ürettiği Maskeleri Ücretsiz Dağıtıyor

Bir dönem DETGİS Başkanlığı da yapan İsa Dal, Evteks markasıyla günde 5 bin adet maske üretiyor. Her gün bu üretimin 1000-1500 adedini ihtiyacı olan kamu hastaneleri ve doktorlara ücretsiz dağıtıyor.

Bugüne kadar 8 bin adet maskeyi bedava veren ve zaman zaman bizzat kendi elleriyle teslim eden iş adamı Dal, Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e de dağıtılmasıyla amacıyla 1000 adet maske gönderdi.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 23 Mart 2020

Ayna Haber
Denizli Ekspres
Denizli Pamukkale Haber
Parlamento Haber
denizli24haber.com
pamukkalehaber.com
parlamentohaber.com
ilkkursun.site
Basında 3

Türkiye’de İlk Kez Sanal ve Gerçek ‘Evteks’in Standında Bir Araya Geldi

İstanbul’da bu yıl 25. Kez EVTEKS Fuarı CNR EXPO İstanbul Fuar alanında açıldı. Fuara Denizli’den katılan firmalardan biri olan Evteks Tekstil 1 B-18’deki standında ürünlerini sergilemeye başladı. Ancak firma alışıla gelen fuar stant anlayışının dışına çıktı.

Haberin devamı için tıklayınız.

YAYIN TARİHİ: 27.04.2019

Haber Denizli
Denizli Ekspres
Denizli Post
Denizli Güncel
Deda Haber
Denizli Yeni Olay
Pamukkale Haber
Basında 4

İstanbul Ekonomi Zirvesi Altın Değerler Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’nin en büyük ekonomi organizasyonlarından 2’nci İstanbul Ekonomi Zirvesi sonrasında kendi alanında başarılı işlere imza atan iş insanı ve Sivil Toplum Kuruluşlarına ‘Altın Değerler’ ödülleri verildi.

Yazının devamı için tıklayınız

İstanbul Ekonomi Zirvesinde, ‘Küresel Krizden Çıkışın Yol Haritasını’ belirlemek üzere düzenlenen oturumlarda, ekonomik sorunlar masaya yatırıldı. Evteks Tekstil olarak yıllardır geliştirdiğimiz AR-GE ve inovasyon çalışmalarımız KOBİ Özel Ödülü ile taçlandırıldı.

YAYIN TARİHİ: 15.12.2018

denizlibulten.com
denizlimuhabir.com
haberler.com
haberdenizli.com
aynahaber.net
yuzhaber.com.tr
objektif20.com
istanbulhaber.com.tr
ISO ödülü Evteks'in

Türkiye'nin En Prestijli Ödülü

Denizli’de evvelki dönem Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanlığını sürdüren Evteks Tekstil Yönetimi Kurulu Başkanı İsa Dal, 4 senedir yaptığı çalışma ile Türkiye’nin en prestijli çevre ödülü olma özelliğini taşıyan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Çevre Ödülü, akademik kategoride kazandı.

Yazının devamı için tıklayınız: Türkiye’nin En Prestijli Ödülü

Türkiye’nin en prestijli çevre ödülü olma özelliğini taşıyan, İstanbul Sanayi Odası Çevre Ödülü, akademik kategorisinde firmamız Evteks Tekstil’in oldu.

YAYIN TARİHİ: 10.12.2018

iso.org.tr
denizlibulten.com
denizlidogruhaber.com
haberdenizli.com
denizliekspres.com.tr
haberdenizli.com
aynahaber.net
objektif20.com
denizligazetesi.com
gazeteekonomi.com
akishaber.com.tr
denizlimuhabir.com
pamukkalehaber.com
Basında 5

Yatalak hastalara özel elbise geliştirildi

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firma, yatalak hastalarda bası yaralarının oluşmasını engelleyen çarşafların elbisesini yaptı. EVTEKS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal: “Akademi ve sanayinin bir arada olmasının getirdiği büyük bir avantaj var. Çünkü bir tarafın göremediği noktaları diğer taraf görebiliyor. İki taraf da birbirini doğru anlayabildiğinde yenilikçi ürünler ortaya çıkarabiliyoruz.”

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 24 Ekim 2018

haberturk.com
ntv.com.tr
gazeteekonomi.com
bul.com.tr
yenisafak.com
memleket.com.tr
yenihaberden.com
Basında 6

Üzerine dökülen çaydan esinlenen girişimci ``çay kokulu kumaş`` üretti

Tekstilde yenilikçi ürünler geliştiren Denizlili girişimci İsa Dal, çay posasından elde ettiği boyayla ürettiği çay kokulu kumaşla ihracata hazırlanıyor.

Denizli’de yüksek teknolojili tekstil ürünleri üreterek ihracat yapan girişimci, üzerine dökülen çaydan esinlenerek geliştirdiği kumaşa, “dünyanın ilk çay kokulu kumaşı” olarak faydalı model tescili almak üzere Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuruda bulundu.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 5 Ekim 2018

trthaber.com
haberler.com
haberturk.com
rudaw.net
d20haber.com
trthaber.com
denizlicast.com
denizlimuhabir.com
haberdenizli.com
yasemin.com
denizligazetesi.com
haberdenizli.com
denizliaktuel.com
denizliekspres.com.tr
haberdenizli.com
gazeteekonomi.com
yenihaberden.com
Basında 7

Tim İnovasyon ve İnovalig Ödülleri Sahiplerine Verildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İnovasyon ve İnovalig Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı törenle sahiplerine verildi. Yarışmaya katılan Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal’ın Evteks Limitet Şirketi, İnovalig’de KOBİ Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Yazının devamı için tıklayınız

Devlerin yarıştığı inova liginde ‘2017 KOBİ Özel Ödülü’ firmamız Evteks’in oldu.

YAYIN TARİHİ: 09 Aralık 2017

denizligazetesi.com
denizlipost.com
haberhorozu.com
yuzhaber.com.tr
denizliaktuel.com
d20haber.com
yuzhaber.com.tr
denizlidedahaber.com
pamukkalehaber.com
deha20.com
pamukkalehaber.com
anadolugunesigazetesi.net
Basında 8

İhracatçılar Birliğinden gurur duyuyoruz!

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen yarışma finalistlerine Yenilikler ve Inovalig Ödülleri verildi.

Yaklaşık bin firmanın katıldığı yarışmada; DENIB Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal’ın şirketi “Evteks Limited Şirketi” ne “KOBİ Özel Ödülü” verildi.

İsa Dal, yarışmadaki başarılarının uzun vadeli bir çalışma ve hayallerin, deneyimlerin ve inancın birleşimi sonucunda gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca ülkemizdeki en yenilikçi KOBİ olarak seçilmesinin ve bu başarıyı elde etmenin onu gururlandırdığını belirtti.

Yazının devamı için tıklayınız.

YAYIN TARİHİ: 09 ARALIK 2017

denib.gov.tr
Basında 9

Denizli'den NASA'ya gönderiliyor

Denizli’de yüksek teknolojili tekstil ürünleri üzerinde faaliyet gösteren bir şirket, 6 yıllık çalışma sonucu yüzde 100 pamuklu kumaşa sentetik elyaflardaki geç tutuşma, radyasyona karşı koruyuculuk gibi özellikler kazandırdı. Geliştirilen kumaş, astronot ve pilotların yanı sıra bebek kıyafetlerinde de kullanılabilecek.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 08.12.2017

Haber 7
Haber Türk
Haberler.com
Basında 10

Denizli'nin gizli ihracat şampiyonu

Denizli‘de yüksek teknolojili tekstil ürünleri geliştirerek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) “ihracatın gizli şampiyonları” listesine girmeyi başaran iş adamı İsa Dal, bisiklet ve yamaç paraşütü tutkusunun şekil verdiği hayat tarzıyla da farklı bir portre çiziyor.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 07.10.2017

aa.com.tr
denizligazetesi.com
gazeteyenigun.com.tr
beyazgazete.com
yeniasir.com.tr
yirmihaber.com
Denizli'nin ``Gizli İhracat Şampiyonu`` - Ekonomi
haberler.com
Basında 11

``Yatak yarasını engelleyen çarşaf``a yurt dışından yoğun talep

Denizli’de bir girişimcinin üniversite ile iş birliğinde hazırladığı proje kapsamında geliştirilen “hastalarda yatak yaralarını engelleyen” tekstil ürünü, seri üretimine başlanmasının ardından yurt içi ve dışından yoğun talep görüyor.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 28.11.2016

girisimhaber.com
ensonhaber.com
hurriyet.com.tr
Basında 12

İşte İhracatın Gizli Şampiyonları

Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Ekonomi Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde, birincisi düzenlenen 2016 İhracat Zirvesi İstanbul’da gerçekleştirildi. Zirve, bu sene yine ilk kez gerçekleştirilen İhracatın Gizli Şampiyonları Ödül Törenine de ev sahipliği yapıyor. Farklı kategorilerde ihracat gerçekleştiren firmalara, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından ödülleri takdim edildi. Üniversite – Sanayi İşbirliği kategorisinde şampiyon olan DAKOTEK Teknik Tekstil firması adına ödülü aynı zamanda DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsa Dal…

Yazının devamı için tıklayınız

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dünya Gazetesi işbirliği ile 2016 yılında ilk kez düzenlenen ‘İhracatın Gizli Şampiyonları’ ödülleri TİM’in organize ettiği İhracat Zirvesi’nde, Üniversite-Sanayi İşbirliği Ödülü Dakotek Teknik Tekstil firmamızın Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nden Doç. Dr. Yüksel İkiz ve TÜBİTAK desteği ile 4 yılda geliştirdiği “Decubitex Bası Yaralarının Oluşumunu Engellemeye Destek Çarşaf” ürün teknolojimize verildi.

YAYIN TARİHİ: 15 Kasım 2016

girisimhaber.com
tetsiad.org
d20haber.com
Basında 13

Görme Engelliler İçin Kokulu Bornoz ve Kabartmalı Tişört Üretildi

Denizli Tekstil ve Hazır Giyimciler Derneği (DETGİS) Başkanı İsa Dal, görme engelliler için kokulu bornoz ve üzerinde Braille alfabesi ile rengi yazılı tişört üretti.

Yazının devamı için tıklayınız

YAYIN TARİHİ: 09.04.2012

haberler.com
haberekspres.com.tr
on5yirmi5.com
yuzhaber.com.tr
gunhaber.com.tr
horozmedya.com
beyazgazete.com
dergipark.org.tr
haberler.com
avrupa-postasi.com
tarsusonline.com
haberaktuel.com
avrupa-postasi.com
sondakika.com
denizlihaber.com